Najskuteczniejsze sposoby na gładką skórę

Każdy z nas chce, aby nasza skóra nie tylko wyglądała dobrze, lecz także była przyjemna w dotyku. Zła dieta, klimatyzacja, szybki tryb życia, a przede wszystkim brak odpowiedniej pielęgnacji, powodują, że skóra z czasem nie tylko traci jędrność, ale staje się także sucha i szorstka. Całe szczęście istnieją sposoby, które pozwolą nam ponownie cieszyć się dobrą kondycją skóry. Jeżeli kremy czy maseczki wykonane w domu nie przynoszą efektu, spróbuj peelingu.

Peeling –  co to takiego?

Głównym zadaniem peelingu jest złuszczenie martwego naskórka i tym samym, usunięcie wszelkich niedoskonałości. Jego działanie nie ogranicza się tylko do warstwy wierzchniej. Dociera także do skóry właściwej. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które możemy zastosować samodzielnie w domu. Domowy peeling zaleca się wykonywać raz w tygodniu, co oznacza, że skuteczność samodzielnie wykonanej pielęgnacji nie jest długotrwała. Istnieje też ryzyko urazów, jeśli będziemy stosować kosmetyk niezgodnie z jego zaleceniami na opakowaniu. Dlatego aby cieszyć się gładką skórą na dłużej warto udać się na zabieg do profesjonalistów pracujących w  salonach kosmetycznych. Gabinety medycyny estetycznej dysponują szerokim asortymentem preparatów, które zostają odpowiednio dobrane do rodzaju skóry pacjenta po konsultacji ze specjalistą. Receptura każdego z nich oparta jest na naturalnych składnikach, dzięki czemu ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień na składniki danego preparatu jest znacznie niższa.

Rodzaje peelingów

Peelingi można podzielić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to podział ze względu na sposób wykonania. Wyróżnia się trzy metody przeprowadzania zabiegu:

  • peeling mechaniczny
  • peeling fizyczny
  • peeling chemiczny

W peelingu mechanicznym do wykonania procesu złuszczania wykorzystuje się odpowiednio przystosowane tarcze korundowe, diamentowe (dermabrazja) oraz tarcze z kryształków korundu (mikrodermabrazja), które ścierają martwy naskórek. W zupełnie odmienny sposób jest wykonywany peeling chemiczny, czyli tak zwana chemabrazja, które polega na nałożeniu na skórę preparatu będącego mieszaniną związków chemicznych w odpowiednim stężeniu. Zaś peeling fizyczny wykonuje się przy użycia lasera.

Drugi podział odnosi się do warstw skóry, które chcemy oczyścić. W zależności od tego, gdzie ma dotrzeć preparat wyróżnia się:

  • peeling powierzchniowy – jego działaniu podlega naskórek
  • peeling średniogłęboki – obejmuje naskórek i górną warstwę skóry
  • peeling głęboki – dociera do najgłębszych warstw skóry

Zastosowanie peelingu

Peeling ma na celu nie tylko oczyszczenie skóry z martwego naskórka czy zanieczyszczeń. Zabieg pomaga usunąć także płytkie zmarszczki, blizny po trądziku, przebarwienia, pomaga w leczeniu zaskórników, usuwaniu porów, cellulitu czy wiotkiej skóry. Pobudzona podczas peelingu skóra podlega procesowi regeneracji, dzięki czemu efektem jest młody i świeży wygląd. Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj, skonsultujmy się ze specjalistą, który nie tylko rozwieje nasze wątpliwości, lecz także doradzi wybór najlepszej dla nas metody. W gabinetach po przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem, decyduje o rodzaju i czasie przeprowadzania terapii. Jest ona dobierana nie tylko na podstawie oczekiwań klientów, lecz także ze względu na ogólny stan zdrowia.

Dalsza pielęgnacja

Tuż po zabiegu na skórze mogą wystąpić delikatne podrażnienia czy zaczerwienienia, jednak bardzo szybko znikają. Czas gojenia może być dłuższy, jeśli celem zabiegu było dotarcie do jak najgłębszych warstw skóry. W przypadku wystąpienia niepożądanych powikłań należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który może zalecić stosowanie kremów łagodzących lub innych środków przyspieszających regenerację. W celu utrwalenia efektu peelingu specjaliści zalecają regularne poddanie się zabiegowi i powtarzanie go w seriach. Cena uzależniona jest od rodzaju wybranej terapii i ilości wizyt.

https://feszyn.com/dlaczego-peeling-skory-jest-taki-wazny/
https://feszyn.com/ranking-urzadzen-do-peelingu-kawitacyjnego-najlepsze-modele-2022/
Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Piękne i lśniące włosy to atrybut kobiecości, który niejednej z…