New Balance buty męskie i damskie – które musisz mieć

Każdy kto chociaż raz chciał kupić buty np. w Retrokicks lub innym sklepie z obuwiem sportowym, z pewnością natknął się na markę New Balance. Buty tej marki to synonim luksusu – zarówno tego materialnego, jak i luksusu związanego z samym użytkowaniem. Sneakersy New Balance uwielbiane są zarówno przez osoby aktywnie uprawiające sport, jak i te, które sportu unikają, ale lubią być modne i na czasie. Sneakers New Balance z metką „made in USA” od początku skazany był na sukces.

Na początku XX wieku Stany Zjednoczone przeżywały swój „złoty czas”. Ogromny rozkwit gospodarczy tego kraju sprawił, że do USA napływały ogromne rzesze imigrantów z całego świata. Każdy kto nie bał się ciężkiej pracy miał szansę na lepsze życie w Stanach Zjednoczonych. Około roku 1906 do USA przybył 33-letniWilliam J. Riley. Pochodzący z Wielkiej Brytanii imigrant miał pomysł na siebie. Jak wspominają różne źródła chciał ulżyć „policjantom i innym ludziom, którzy spędzają całe życie na nogach”. Riley opracował wsuwany do butów łuk, który miał podtrzymywać śródstopie. Dzięki temu wynalazkowi stopa miała być odciążona, co zwiększało by komfort pracy osób, które ” spędzają całe życie na nogach”.

new-balance-mrl420sh-re-engineered

Powyżej model: New Balance MRL420SH Re Engineered

Łuk okazał się skutecznym wynalazkiem.

new-balance-m576ckk-made-in-england

Można go było stosować w różnych rodzajach obuwia, co jeszcze bardziej podnosiło jego użyteczność. Wynalazek został opatentowany i służył ludziom do 1939 roku. Właśnie w tym roku powstały pierwsze New Balance buty męskie przeznaczone do biegania. Męskie modele New Balance szybko zyskały swoich zwolenników. Riley od wielu lat znany był jako specjalista od wygody stóp zakładano więc, że kolejny jego wynalazek będzie jeszcze lepszy. Pierwsze New Balance zrobione zostały ze skóry kangura, a ich testem stał się bieg Reddish Road Race w Massachussets,. Buty okazały się szalenie wygodne i trafiły na sklepowe półki.

Klasyczne skórzane New-Balance M576CKK Made In England

New Balance – były kiedyś produktem niszowym

O dziwo, mimo takich sukcesów, produkty New Balance pozostawały produktami niszowymi. Nie powtórzyły sukcesu wcześniejszej wkładki do butów. W 1972 roku firmę przejął Jim Davis i to dopiero on był w pełni odpowiedzialny za sukces firmy. Davis kupił firmę z 6 pracownikami, którzy dziennie robili 30 par butów. W ciągu 4 lat firma rozrastała się, a buty zyskiwały na popularności. W 1976 roku USA opanowała mania biegania. Interes Davisa kwitł. Pojawiło się obuwie damskie New Balance i nowe modele, który miały być jeszcze bardziej wygodne i jeszcze bardziej funkcjonalne. Magazyn branżowy „Runner’s World” określił sztandarowy model New Balance „320” mianem „najlepszych butów dla biegaczy” . Firma nie mogła narzekać na brak popytu. W 1982 roku jej obroty wynosiły ok. 60 milionów dolarów. Do dziś firma nie weszła na giełdę i pozostaje w prywatnych rękach, a jej właściciel należy do najbogatszych ludzi na świecie.

new-balance-wl574-wl574swb

Kolor będący HITem ostatnich sezonów: New Balance WL574

Z czym nosić

Dziś każdy chce mieć buty z charakterystyczną N-ką. Niezależnie od tego czy są to damskie New Balance czy też męskie – buty tej marki wyróżniają się na tle innych butów sportowych. Skąd popularność obuwia damskiego New Balance? Zarówno damskie  jak i te męskie świetnie sprawdzają się nie tylko na siłowni. Wiele blogerek modowych propaguje noszenie butów tej marki, w niecodziennych jakby się zdawało, stylizacjach. Są modele takie jak np. Model Alpine 574, które doskonale prezentowały się będą w zestawieniu z koronkową mini czy elegancką suknią maxi. Wśród panów panuje moda na zestawianie butów New Balance z garniturami. Takie obuwie sportowe pojawia się na światowych wybiegach. Promują je niejako także gwiazdy czy celebryci, którzy chętnie po nie sięgają. Także obuwie sportowe New Balance dla każdego kto chociaż odrobinę podąża za modą, to prawdziwy must have.

new-balance-m9915-yard-pack-m9915yp

Produkowane ręcznie w UK – New Balance M9915 Yard Pack M9915YP

A co z cenami

W przypadku New Balance każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od modelu ceny wahać się mogą od 150 zł do nawet 700 zł. Jak widać zakres cenowy dość duży i każdy znajdzie coś dla siebie. Obuwia tego typu warto szukać w sklepach takich jak , gdzie markowe obuwie można dostać w bardzo dobrych cenach, a często także w promocji.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Masz problem z wyborem odpowiedniego prezentu dla swojej pociechy lub…