Obrączki ślubne – obalamy 3 mity związane ze ślubną biżuterią

Obrączki ślubne są symbolem zawartego małżeństwa. Małżonkowie noszą je często przez całe życie, dlatego ich wybór zwykle poprzedzają długie i żmudne poszukiwania. Wokół tego procesu krąży wiele mitów. Warto więc pochylić się nad nimi, aby nie wpaść w pułapkę i nie powielać najczęstszych błędów w wyborze obrączek.

Wygoda, praktyczność i trwałość – to trzy cechy, którymi powinny charakteryzować się idealne obrączki ślubne. Nie jest prawdą, że obrączki z brylantami czy te stanowiące połączenie tradycyjnego i białego złota są mniej trwałe niż te standardowe, z jednego rodzaju kruszcu. Wystarczy właściwie o nie dbać, aby mogły zachować swój niepowtarzalny wygląd na lata.

Najlepsze obrączki ślubne są ze złota najwyższej próby

Złoto to metal stosunkowo miękki – im większa będzie jego próba, czyli ilość czystego złota w stopie o wadze 1000 g, tym obrączki będą się szybciej ścierały i mogą wystąpić na nich odkształcenia. Z tego powodu obrączki ślubne nowoczesne wykonywane są najczęściej z próby 585, czyli złota 14-karatowego. Złoto o próbie 585 nadal zachowuje piękny kolor, a wysoka zawartość innych metali w stopie sprawia, że obrączki są trwałe. Nie oznacza to, że nie wystąpią na nich niewielkie zarysowania czy inne oznaki codziennego użytkowania – to jednak całkowicie naturalny proces.

Nowoczesne obrączki ślubne warto kupować jedynie w stacjonarnych salonach jubilerskich

Zdanie się jedynie na tradycyjne salony jubilerskie to duży błąd. W salonach internetowych można kupić piękne, trwałe i nowoczesne obrączki ślubne. Dowodem na to są Obrączki Ślubne Bizoe – gustowne i eleganckie. A przy tym oryginalne i niepowtarzalne, stanowią odzwierciedlenie wszystkich cech, które powinny posiadać idealne obrączki. Autorska biżuteria cechuje się tym, że często możesz samodzielnie zaprojektować wymarzone obrączki.

Obrączki z brylantami dla niej, tradycyjne dla niego

Utarło się, że para powinna posiadać takie same obrączki. To mit, coraz częściej obalany przez wielu nowożeńców. Panie chętnie wybierają obrączki z białego złota i standardowej odmiany tego kruszcu. Także z dodatkiem brylantów albo innych kamieni, podczas gdy panowie stawiają na tradycyjne, złote obrączki. Takie zróżnicowanie pozwala zachować indywidualny charakter obrączki, co nie umniejsza znaczenia tego wyjątkowego symbolu małżeństwa.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wiele osób musi radzić sobie z nowymi obowiązkami, wybrać priorytety…