Odzież medyczna w kolorze czarnym

Odzież medyczna w kolorze czarnym

Marka MEDORA chcąc odmienić wizerunek pracowników służby zdrowia udostępnia w swojej sprzedaży kolekcje kolorowej odzieży medycznej. Znając dokładną symbolikę i znaczenie wybranego koloru MEDORA odważnie stworzyła nowoczesną i zarazem designerską odzież w kolorze czarnym.

Barwa ta kojarzona jest przede wszystkim z tajemnicą i niedopowiedzeniem. Czerń jest jedną z najbardziej ciekawych i zagadkowych barw. Z jednej strony jako elegancka designerska i modna, aby chwilę pózniej odczytać ją jako tajemniczą, niezależną i władczą. W wielu kulturach czerń jest pełna sprzeczności np.  w Chinach jest symbolem szczęścia, w starożytnym Egipcie był to kolor życia, w stolicach mody uznawana jest za kolor luksusu, a w Polsce jest odbierany jako kolor smutku. Ta mnogość interpretacji i znaczeń koloru czarnego spowodowała, że MEDORA postanowiła odczarować ten kolor i stworzyć z niego odzież medyczną. 

Czarna odzież medyczna

Więc jak to jest z tą czernią w medycynie?

Otóż dla większości placówek i klinik medycznych czerń kojarzona jest z luksusem, klasą oraz głęboką elegancją i coraz częściej wykorzystywana jest w produktach klasy premium. Dlatego najprężniej działające kliniki medycyny estetycznej czy stomatologii wybierają właśnie odzież medyczną w kolorze czarnym. Oczywiście z różnymi dodatkami pasującymi do ich indywidualnych potrzeb wizualnych.

Kolor czarny jest uniwersalny w medycynie, idealnie pasuje do kobiet jak również do mężczyzn.

Lekarze, którzy noszą czarną odzież medyczną są odbierani nie tylko profesjonalnie ale również jako osoby które myślą i działają niestandardowo. To w wielu przypadkach powoduje że pacjent czuje się pewniej u lekarza, który potrafi wyjść poza utarte schematy działań. Wśród wielu kolorów jakie MEDORA posiada w swojej ofercie, kolor czarny znajduje się w pierwszej piątce najczęściej kupowanych uniformów medycznych.

Więcej na www.medora.pl


Komentarze

komentarze