Opal – rewelacyjny krem do cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania. Niestety, nie zawsze możemy uniknąć wszystkich czynników, które powodują nasilenie problemu. Można temu zaradzić, wybierając odpowiednie kosmetyki, takie jak krem Opal polskiej marki Cherry Soap, który nie tylko chroni, ale też pielęgnuje! Krem do cery naczynkowej – przeczytaj więcej!

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa to coraz bardziej powszechne zjawisko, które dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Stojąc z boku wydawać by się mogło jednak, że „pajączki” to tylko problem natury estetycznej, a osoba obdarzona taką skórą po prostu oblewa się rumieńcem, co jest spowodowane np. stresem czy wejściem do cieplejszego pomieszczenia. Jednak każdy, kto boryka się z tą przypadłością i zna ją „od podszewki”, szybko mógłby rozwiać wszelkie mity krążące wokół tej kwestii.

krem do cery naczynkowej

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Przede wszystkim, charakterystyczny dla tej cery jest nie tylko „wstydliwy” rumień, ale też szereg objawów, które trudno uznać za drobny defekt urody. Dokuczliwe pieczenie, swędzenie, a nawet opuchlizna wywołują nie tylko dyskomfort, ale też sprawiają, że problem się nasila. Bezpośrednią przyczyną powstawania „pajączków” jest bowiem rozszerzenie, a nawet pękanie naczynek krwionośnych pod wpływem zmiany ciśnienia krwi. Rumień, wraz z towarzyszącymi mu nieprzyjemnymi objawami, mogą zatem powstać np. na skutek stresu, silnego wiatru, zmiany temperatury otoczenia, zbyt mocnego działania promieni słonecznych. Warto jednak wiedzieć, że powstawanie „pajączków” wywołują również alergie, zmiany hormonalne, nadciśnienie tętnicze.

Warto pamiętać też o…

Nie możemy oczywiście uniknąć tych wszystkich negatywnych czynników, możemy jednak zminimalizować skutki ich działania, poprzez np. wyeliminowanie z naszego jadłospisu ostrych przypraw, gorącej kawy herbaty czy alkoholu. Pomoże też zrezygnowanie z sauny i gorących kąpieli. Kluczową kwestią w przypadku cery naczynkowej jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim, osoby obdarzone cerą naczynkową powinny zrezygnować z niektórych kosmetyków. Na czele listy niewskazanych produktów plasują się gruboziarniste peelingi i maseczki, oraz kosmetyki zawierające w swym składzie m.in. kwasy owocowe czy alkohol.

krem do cery naczynkowej

Opal od polskiej marki Cherry Soap -krem do cery naczynkowej

Najlepiej zastąpić je odpowiednimi dla cery naczynkowej kosmetykami, takimi jak delikatny, ale jednocześnie łagodzący wszelkie podrażnienia krem Opal polskiej marki kosmetycznej Cherry Soap. Największym atutem kremu Opal jest jego unikalny skład: olejki tłoczone z pestek arbuza, truskawek oraz maliny, wyciągi z alg czy opuncji figowej wzmacniają naczynka krwionośne, uszczelniają je i wspierają naturalne właściwości skóry umożliwiające lepszą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz koją zmęczoną skórę. Naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki kremu Opal stworzonego przez markę Cherry Soap działają z pełną mocą i nie są blokowane przez parabeny, alkohol i inne szkodliwe dla wrażliwej cery składniki. Efekt to gładka, zadbana skóra bez podrażnień, która dużo skuteczniej reaguje na wszelkie niekorzystne czynniki.

Pieczenie czy uczucie „ściągniętej” skóry, drażniące swędzenie, a przede wszystkim nieestetyczne czerwone „pajączki” to charakterystyczne objawy cery naczynkowej. Przestaną być one większym problemem, jeżeli w walce o zdrową, piękną cerę będziemy mieć po swej stronie takiego sprzymierzeńca jak krem Opal marki Cherry Soap!

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Lista weselna składa się z wielu elementów, a wśród nich…