Otwarty regał drabinka – pomysł na nietuzinkowe wnętrze

Otwarty regał drabinka

Zwolennicy wyszukanego designu uwielbiają wprowadzać do swoich wnętrz intrygujące elementy umeblowania w postaci nietuzinkowych mebli. Doskonałym przykładem nowomodnego i oryginalnego umeblowania jest ewidentnie regał drabinka. Jest to mebel łączący niesamowity design oraz walory użytkowe. Jednym słowem, jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę, który naprzeciw pozorom nie jest zarezerwowany wyłącznie dla wnętrz urządzonych w industrialnym lub skandynawskim stylu. Te regały są wielozadaniowe, przez co świetnie prezentują się w salonie lub w łazience. Po przeczytaniu tego artykułu bez wątpienia znajdziesz argumenty na umeblowanie nietuzinkowego wnętrza z użyciem drabinki pełniącej rolę regału.

Regał drabinka jako nowomodny regał w salonie

Regał drabinka to nietuzinkowy mebel, który pojawia się w wielu aranżacjach. Bez wątpienia jego zaletą jest nie tylko pociągający design, ale także jego funkcjonalność. Regały do salonu w zarysie drabinki mają w zasadzie sporo zalet. Sprawdzają się tam, gdzie komody nie mają racji bytu z uwagi na swoje rozmiary, ponieważ zajmują malutko miejsca. Większość modeli jest małych, dzięki czemu nie odstają zbytnio od ściany. Główną cechą regałów drabinek jest także znaczący, równoległy układ półek. Na ulokowanych piętrowo półkach można wstawić różne przedmioty, nawet te cięższe. Odkryte półki zlokalizowane w regale umożliwiają nam wyeksponowanie posiadanych rzeczy, dekoracji lub zbioru książek. Klasyczne, wiszące półki zamontowane na ścianie nie mają w sobie tyle wdzięku, dlatego kształt oryginalnych regałów drabinek jest coraz bardziej popularny. Nie ma również przeszkód, aby piętrowo ustawione półki pełniły rolę kwietnika. Oczywiście wszystko zależy jak szerokie półki posiada regał i jaki jest jego maksymalny udźwig jako całości.

Otwarty regał drabinka

Regał drabinka do łazienki

Regały drabinkowe to meble, które mogą odważnie uatrakcyjnić wiele aranżacji i rodzajów wnętrz. Jak się domyślacie ten rodzaj regału nadaje się nie tylko do salonu. Regał drabinka świetnie sprawdzi się także we wnętrzu łazienki jako wieszak na ręczniki lub praktyczny regał na kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Jego wykorzystanie zależy przede wszystkim od wariantu i głębokości poziomych elementów. Jeśli są to typowe szczebelki to z pewnością powinien on zostać wykorzystany jako wieszak na ręczniki. Z kolei regał wyposażony w typowe półki lepiej użyć w zakresie szafki łazienkowej. Niesamowicie ciekawym fragmentem jest zjawisko, że na ogół półki różnią się między sobą głębokością. Im niższy poziom tym półka jest szersza, przez co regał wygląda naprawdę imponująco i przypomina opartą drabinę.

Otwarty regał drabinka

Drabinka regał pokoju dziecka i sypialni

Regał drabinkę możemy wyeksponować nie tylko w salonie i łazience. Ten rodzaj umeblowania coraz częściej możemy natknąć się w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, ale także we wnętrzu sypialni. W szczególności tego typu regał sprawdzi się jako mebel dziecięcy stojący zaraz obok łóżka lub biurka dla dzieci. Z półek w formie drabinki powinny być zadowolone osoby kochające czytanie, ponieważ na jego półkach można ustawić sporo książek. Mebel może być w tym samym czasie wykorzystany jako regał na zabawki.

Otwarty regał drabinka

Ciekawym pomysłem będzie użycie funkcjonalnego regału inspirowanego drabiną w sypialni zamiast szafek nocnych. Taki regał pomieści więcej podręcznych przedmiotów, a do tego utworzy designerską aranżację w otoczeniu łóżka do sypialni. Następne pomieszczenie, w którym idealnie zaprezentuje się regał drabinka to przedpokój, witrołap lub korytarz. W przedpokoju, głównie tym wąskim i ciasnym, regał drabinkowy sprawdzi się do odłożenia kluczy, dokumentów czy czapek i szalików. Jak widać, półki w formie drabinki zapewniają wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można je umieścić niemal w każdym pomieszczeniu.

Otwarty regał drabinka

Drewniany czy metalowy – jaki rodzaj regału wybrać?

Nie dość, że regały w formie drabinek mają uniwersalne przeznaczenie, to jeszcze dostępne są w różnorodnych sposobach wykonania oraz uniwersalnych kolorach. Najczęściej jednak regał drabinka wykonany jest w całości z drewna lub drewna łączonego z metalowym stelażem. Klasyczna opcja drewnianego regału częściej spotykana jest we wnętrzach w stylu skandynawskim lub modnych ostatnio wnętrzach boho. Modele z elementarni metalowymi to zdecydowanie wyposażenie loftowych salonów lub nowoczesnych pomieszczeń z jego motywami. Każdy, kto poszukuje półek w stylu regalu drabinki, powinien zwrócić uwagę na swoje potrzeby i dopasować jego wygląd oraz możliwość pełnienia określonych funkcji. Taki mebel będzie przydatny w każdym rodzaju przestrzeni domowej. Jeśli interesujesz się drabinką w celu umeblowania pokoju dziecięcego zajrzyj również na naszego bloga pt. „Regał na zabawki – robimy porządek w dziecięcym pokoju”. 

Otwarty regał drabinka

Artykuł partnera

Share