Peeling do twarzy – jak go dokładnie wykonywać?

Peeling do twarzy – jak go dokładnie wykonywać

Peeling do twarzy to bardzo specyficzny kosmetyk, który – choć niepozorny – bardzo wiele potrafi zdziałać w zakresie pielęgnacji skóry. Spośród innych kosmetyków pielęgnacyjnych wyróżnia go przede wszystkim konsystencja. Dzięki zawartym w nim drobinkom kosmetyk doskonale oczyszcza skórę twarzy ze wszystkich zanieczyszczeń oraz usuwa martwe komórki naskórka. Jego zastosowanie sprawia, że skóra zostaje dogłębnie oczyszczona i przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby jednak peeling do twarzy dobrze spełnił swoje zadanie, musi być odpowiednio wykonany.

W jaki sposób należy to zrobić? Sprawdźmy!

Peeling do twarzy – poznaj wszystkie zalety tego wyjątkowego kosmetyku

Bardzo wiele mówi się o znaczeniu dokładnego oczyszczania twarzy dla poprawy wyglądu i kondycji skóry, które powinno stanowić podstawę pielęgnacji. Systematyczne i staranne oczyszczanie pozwala usunąć z powierzchni skóry nie tylko gromadzące się w ciągu dnia zanieczyszczenia, składające się z resztek kosmetyków używanych do makijażu oraz produkowanego przez gruczoły skórne sebum, ale także obumarłe komórki naskórka. Dzięki temu zabiegowi skóra pozostaje czysta i gładka, przygotowana do dalszych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Peeling twarzy można przeprowadzać samodzielnie w domu z wykorzystaniem gotowych preparatów, na przykład Sugar Scrubs od L’Oréal czy peeling do twarzy z mikrogranulkami marki Ziaja, lub zdecydować się na przeprowadzenie peelingu w gabinecie kosmetycznym. Warto zaznaczyć, że jego wykonanie poprzedza większość profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Co stanowi najlepszy dowód na to, jak duże znaczenie ma on dla poprawy skuteczności działania stosowanych preparatów.

Peeling do twarzy to kosmetyk, którego działanie jest niemal natychmiastowe. Właściwie dobrany do rodzaju cery, pozwala dosłownie w kilka chwil przywrócić skórze zdrowy blask i promienny wygląd. To najlepszy sposób na zniwelowanie oznak zmęczonej cery, pozbawionej witalności. Ponadto sprawia, że skóra staje się gładka i przyjemnie miękka w dotyku. Dogłębne oczyszczenie cery umożliwia też lepsze wnikanie substancji aktywnych zawartych w stosowanych na późniejszych etapach pielęgnacji kosmetykach.

Peeling do twarzy sam w sobie również może działać pielęgnacyjnie. Wystarczy, że wybierzemy preparat wzbogacony o substancje odpowiadające potrzebom skóry (nawilżające, odżywiające, rozświetlające, łagodzące, matujące, redukujące niedoskonałości). Peeling do twarzy dodatkowo poprawia mikrokrążenie skóry i pobudza jej komórki do większej aktywności. Aby jednak mógł zadziałać właściwie, musi zostać odpowiednio wykonany.

Jak wykonać peeling twarzy?

Peeling do twarzy należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Sposób przeprowadzenia zabiegu w dużej mierze zależy do rodzaju wybranego preparatu. Na każdym opakowaniu znajdziemy sposób użycia kosmetyku zalecany przez producenta. Zanim zastosujemy wybrany preparat po raz pierwszy, warto przeprowadzić na niewielkim fragmencie skóry próbę uczuleniową, która pozwoli nam sprawdzić reakcję naszej skóry na zawarte w nim składniki. Jest to bardzo ważne, bowiem niektóre substancje mogą uczulać skórę i prowadzić do wystąpienia podrażnień.

Kiedy sprawdzimy działanie preparatu, możemy przystąpić do jego zastosowania na całą twarz. Sposób jego aplikacji uzależniony jest od rodzaju kosmetyku. Ziarnisty peeling do twarzy, przeznaczony do cery łojotokowej, nakładamy na zwilżoną skórę. Natomiast kuleczkowy na suchą, a następnie masujemy lekko zwilżonymi palcami. Peeling enzymatyczny nakładamy podobnie jak maseczkę, na całą twarz, przy użyciu szpatułki, odczekujemy zalecany czas, a następnie delikatnie usuwamy i przemywamy twarz wodą. Podczas nakładania preparatu należy omijać okolice oczu i unikać zbyt silnego wcierania kosmetyku w skórę, bo mogłoby to skutkować wystąpieniem podrażnień. Po peelingu warto zastosować maseczkę dobraną do danego rodzaju skóry, wzbogaconą o substancje łagodzące.

Materiał zewnętrzny

Share