Perfumy i zamienniki perfum – jak prawidłowo je aplikować?

perfumy

Jak używać perfum w odpowiedni sposób?

Trwałość, a nawet sam zapach perfum jest zależny nie tylko od marki i jakości, ale od sposobu ich używania. Na rynku dostępnych jest masa perfum od topowych marek, a w ostatnim czasie bardzo popularne stały się również odpowiedniki perfum. Te niewielkie flakoniki o doskonałej trwałości zmieszczą się do każdej torebki i będą idealne na wyjazd czy na co dzień. Sporo osób nawet nieświadomie używa perfum w niewłaściwy sposób, przez co zbyt szybko tracą swoją trwałość i nawet się nie obejrzymy, a we flakoniku została ostatnia kropla ulubionych perfum. Sprawdź, jak ich używać, by zapach był wyczuwalny przez długi czas. 

Zachowaj rozsądek 

Mimo, że perfumy przepięknie pachną używane w nadmiernych ilościach mogą przytłaczać, a nawet przyprawiać o mdłości – nawet te ekskluzywnych marek. Często też zapach, który jest przepiękny dla Ciebie, dla innych może być zbyt intensywny. Dlatego zachowaj umiar! Perfumy mają być delikatnie wyczuwalne dopiero z niewielkiej odległości. Sporo zależy również od samego zapachu – niektóre perfumy świetnie sprawdzają się na wieczorne wyjścia, jednak podczas spotkania ze znajomymi w upalny dzień mogą być zbyt przytłaczające. Dlatego tak ważne jest, by prawidłowo dopasować rodzaj perfum do okazji oraz pory roku. 

perfumy

Aplikuj zapach na odpowiednie miejsce

Perfumy, olejki czy zamienniki perfum podobnie jak inne kosmetyki muszą być używane na odpowiednie miejsce. Najlepiej używać ich w ciepłym miejscu na ciele, czyli tam, gdzie pulsuje krew. Zapach najlepiej rozchodzi się, gdy jest zaaplikowany na kark, szyję, dekolt, czy nawet zgięcia łokci. 

Zadbaj o nawilżenie skóry

Perfumy, a także wszystkie inne kosmetyki zapachowe dłużej utrzymują się na nawilżonej skórze. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację – raz w tygodniu wykonaj peeling całego ciała i codziennie używaj balsamu nawilżającego. To sprawi, że perfumy będą bardziej intensywne i dłużej będą się utrzymywać. 

Czy perfumy na ubranie to dobre rozwiązanie?

Sporo osób używa perfumy lane czy inne zapachy na ubrania. Ze względu na zawarty w składzie alkohol i inne składniki kosmetyk ten może powodować plamy na tkaninie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie zapachu na ciało lub rozpylić mgiełkę w którą wejdziemy, a zapach równomiernie osiądzie na ubraniach i ciele. Niektórzy używają także perfum na włosy, co w połączeniu z zapachami kosmetyków może przynieść odwrotny rezultat od zamierzonego. Ponadto perfumy mogą mocno wysuszać włosy, dlatego zdecydowanie lepiej jest aplikować je na ciało. 

Te kilka sposobów sprawi, że perfumy będą bardziej trwałe – jednocześnie starczą na dłużej! 

Artykuł sponsorowany

Share