Perso.in – test osobowości czyli jak zmotywować i poznać siebie

indywidualne testy osobowościowe

Czasami poznawanie siebie zajmuje nam całe życie. Błądzimy, ponosimy porażki, popełniamy błędy zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jednak jest recepta na to, by przyspieszyć proces eksplorowania swojej osobowości. Polega ona na wykonaniu testu Perso.in, który dokładnie przeanalizuje Twoje predyspozycje i pomoże skupić się na Twoich najważniejszych cechach. Zobacz jak wygląda test osobowości.

Perso.in – czym dokładnie jest?

Perso.in to polska marka pomagająca ludziom w odkrywaniu ich osobowości – brzmi jak banalny, wyświechtany slogan? Z pewnością nim nie jest. Wiemy o tym, ponieważ sami korzystaliśmy z usług firmy, by dowiedzieć się, co w nas drzemie i jak możemy wykorzystać swoje możliwości. Z oferty Perso.in możemy wybrać m.in.:

– indywidualne testy osobowościowe;

– raport oczekiwań dla zatrudniających, którzy wypełniają krótki test, a na jego podstawie otrzymują wynik swojego idealnego pracownika. Dzięki temu mogą porównać rezultaty kandydatów ze swoimi oczekiwaniami, więcej o tym na: https://kogoszukasz.perso.in/

– testy osobowości dla młodzieży, która staje przed wyborem swojej ścieżki kariery.

indywidualne testy osobowościowe

Indywidualne testy osobowościowe Perso.in posiadają wiarygodność naukową, opartą na solidnej podstawie teoretycznej. Oznacza to, że wszystkie wyniki otrzymane z kwestionariusza osoby badanej są porównywane z rezultatami innych uczestników o tej samej płci i w tym samym wieku.

Test skonstruowany został w oparciu o Wielką Piątkę, czyli jeden z najskuteczniejszych modeli badania ludzkiej osobowości. Polega ona na weryfikacji 5 głównych obszarów cech danej osoby (i 30 mniejszych), które charakteryzują jej osobowość.

Są to takie cechy jak:

Ugodowość (z ang. Agreeableness) z obszaru People – Ludzie badająca dystans lub bliskość do ludzi.

Otwartość na doświadczenie (z ang. Openness to experience) – obszar Experiences – Doświadczenia, który pokazuje dystans do doświadczeń lub otwartość na nie.

Sumienność (z ang. Conscientiousness) – obszar Responsibilities – Obowiązki, obrazuje nam nasze małe przywiązywanie do obowiązków lub duże znaczenie obowiązków.

Ekstrawersja (z ang. Extraversion) – obszar Stimulators – Stymulatory, czyli małą potrzebę stymulacji lub duże jej pragnienie.

Neurotyzm (z ang. Neuroticism) – obszar Obstacles – Trudności, pokazujący naszą odporność lub wrażliwość na trudności, które nas spotykają.

Każda z cech na podstawie informacji z wypełnionego kwestionariusza przekłada na skalę od 1 do 10.

Jak przebiega proces poznawania swoich cech osobowości?

Test Perso.in wykupujemy w komfortowy sposób na stronie firmy. Niemal natychmiastowo otrzymujemy mailowo link do kwestionariusza, który również w wygodny sposób wypełniamy przez Internet. Odpowiadanie na zadawane nam pytania trwa do kilkunastu minut, przy czym nie należy zastanawiać się nad odpowiedzią, a polegać na intuicji i pierwszej myśli, która przychodzi nam do głowy. 

Pytania dotyczą przede wszystkim naszych doświadczeń z życia codziennego i tego, jak oceniamy swoje cechy. Przykładowo pojawia się stwierdzenie: „Często doświadczam silnych  emocji”, a my musimy określić czy:

– całkowicie się z nim nie zgadzamy,

– nie zgadzamy,

– ani się nie zgadzamy, ani zgadzamy,

– zgadzamy się,

– całkowicie się zgadzamy.

Po przesłaniu odpowiedzi możemy skorzystać z dwóch opcji: umówienia się na konsultacje z trenerem online bądź na żywo, lub zakupić sam raport, bez jego omawiania. Mamy również możliwość wybrania specjalizacje trenera, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Jest to swego rodzaju także sesja coachingowa – trener pokazuje nam i tłumaczy, w jaki sposób możemy wykorzystać nasz potencjał na podstawie naszego indywidualnego, 33-stronicowego raportu.

Podczas sesji udostępniany jest pulpit konsultanta, gdzie krok po kroku wskazywane są najważniejsze cechy, umiejętności i możliwości. Rozmowa trwa około godziny, a trakcie niej stale możemy zadawać pytania trenerowi. Atmosfera jest przyjazna, pełna zrozumienia i życzliwości oraz pozbawiona oceny naszych cech. Perso.in to firma, której przyświeca hasło: „zła osobowość nie istnieje”.

Następnie wysyłany jest do nas cały raport, który możemy samodzielnie, w wolnej chwili przeanalizować. Jest on przejrzysty i zrozumiały oraz pokazuje na pierwszych stronach jak interpretować wyniki.

Kolejne strony przedstawiają nasze wyniki przedstawione na osi:

Potem przekazywana jest wiedza na temat tego, gdzie nasze cechy mogą się sprawdzić wraz ze wskazówką:

Potem jakie są nasze możliwości i zagrożenia:

Cały raport skupia się na opisaniu wszystkich 5 obszarów osobowości, które wymieniliśmy wcześniej. Każda cecha posiada dokładny, analogiczny opis.

indywidualne testy osobowościowe

Co można z nich wynieść i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Z raportu dowiedzieliśmy się, że przykładowo nasza prokrastynacja, uważana często za złą cechę, wprowadzającą w poczucie winy, jest tak naprawdę naszą zaletą, ponieważ mobilizuje nas do pracy w krótszym czasie i sprzyja kreatywności. Podobnie jest w przypadku bycia indywidualistą – nie każdy musi lubić pracę w grupie. Czasem tworzenie w samotności może przynieść lepsze rezultaty. Dowiadujemy się także, gdzie możemy wykorzystać nasze zalety oraz jakie niosą ze sobą ryzyko i możliwości. 

Warto skorzystać z testu osobowości głównie po to, by zatrzymać się i przez chwilę pomyśleć o sobie. Zerknąć w głąb siebie i potraktować to, jako kolejny krok do swojego sukcesu na polu prywatnym i zawodowym. 

Podsumowując, testy tego typu znacznie wesprą nasze poczucie własnej wartości, a co za tym idzie, także motywacji do działania. Dają siłę i pokazują, że tak naprawdę cechy, które powszechnie uważane są za wady, nimi nie są. Nie ma „złej osobowości” – wystarczy spojrzeć na nią z innej perspektywy, którą uświadamia nam Perso.in.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://perso.in


Aleksandra Podkówka-Poźniak

Share