Piękne biuro – jak to osiągnąć?

Kiedy planujemy aranżację biura często skupiamy się przede wszystkim na jego funkcjonalności i przystosowaniu do pracy. Tymczasem równie istotne są kwestie estetyczne i wizerunkowe. Przecież atrakcyjne i cieszące oko biuro to zarówno zadowoleni pracownicy, jak i chętnie powracający do niego klienci. Jakie wymogi powinniśmy spełnić, by nasze biuro było uznane za piękne?

Sztuka w biurze – designerskie dodatki

Obrazy znanych artystów, awangardowe rzeźby czy inne modne dodatki to elementy w biurze, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na inwestycje w dzieła sztuki. Ściany ozdobione obrazami lub fotografiami wpływają pozytywnie na nastrój pracowników oraz pobudzają ich kreatywność. Designerskie dodatki biurowe dodają prestiżu i budują pozytywny wizerunek firmy. By dobrać odpowiednie eksponaty do naszej przestrzeni biurowej możemy zdać się na swój gust lub skorzystać z doradztwa profesjonalnej firmy, która dobierze je zgodnie z naszymi oczekiwaniami i wystrojem wnętrza.

piękne biuro

Biurowa dżungla – modna roślinność

Zgodnie z najnowszymi trendami aranżowanie przestrzeni biurowych przy użyciu roślinności to już konieczność. W biurach spędzamy większość swojego czasu, nic więc dziwnego, że dla swoich pracowników chcemy stworzyć przytulną przestrzeń. Im więcej kwiatów, tym lepiej. Roślinność w biurze oraz pielęgnowanie jej ma nie tylko nieoceniony walor estetyczny, ale też psychologiczny i zdrowotny: poprawia samopoczucie, zmniejsza stres, oczyszcza powietrze, a nawet wygłusza przestrzeń. Mamy wiele możliwości, zieleń możemy posadzić w donicach związanych z meblami lub wolnostojących, możemy powiesić zielone obrazy lub zaaranżować całe zielone ściany.

biuro dżungla

Meble do biura – komfort i prestiż

Myśląc o aranżacji wnętrz biura przede wszystkim warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór mebli. Powinny one zapewnić zarówno pracownikom, jak i odwiedzającym firmę gościom komfort i wygodę. Meble biurowe to również ważny element wystroju wnętrz w firmie. Każdy z nas jest wzrokowcem, dlatego zaaranżowane ze smakiem biurka, fotele i szafki w pokojach pracowniczych pozytywnie wpłyną na samopoczucie i zaangażowanie personelu. A elegancki i okazały gabinet, który świadczy o prestiżu, może pozytywnie wpływać na rozmowy z kontrahentami.

Nowoczesna jadalnia dla pracowników

Atrakcyjne przestrzenie do pracy to nie wszystko. Równie istotne i zwracające uwagę jest  pomieszczenie socjalne, w którym pracownicy codziennie spotykają się na poranną kawę, jedzą śniadanie i lunch. Głównymi meblami, które powinny się tam znaleźć są duży stół i wygodne krzesła. Ilość mebli powinna być dopasowana do ilości pracowników. Przy zakupie mebli biurowych warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy gwarantują jakość, niezawodną technologię oraz funkcjonalność. Innowacyjne pomysły oraz niepowtarzalne wzornictwo zapewnia działająca w całej Polsce firma Jard Sp. z o.o. www.jardwaw.pl Pracownicza jadalnia powinna zawierać również podstawowe sprzęty takie jak: czajnik, ekspres do kawy, lodówkę i mikrofalówkę.

biuro jadalnia

Strefa chillout – przestrzenie do wypoczynku

Piękne i nowoczesne biuro bez wątpienia powinno posiadać miejsca, które poprawiają samopoczucie i pobudzają kreatywność pracowników. Coraz więcej firm ma strefy chillout, czyli miejsca do wypoczynku, w których pracownicy mogą zrelaksować się, naładować akumulatory i integrować się ze sobą. Taka oryginalna przestrzeń, odgrodzona od reszty biura ściankami lub przeszkleniami, powinna posiadać nietypowe meble, wygodne sofy lub fotele i nietuzinkowe wykończenie. Strefa chillout może być stylizowana np. na las, z dużą ilością roślinności i hamakami do wypoczynku lub plażę z wygodnymi leżakami, stoliczkami na których można pograć w planszówki, a w tle wybrzmiewającą relaksacyjną muzyką.  

Anna Abramowska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Poniżej przedstawiam Wam pięć moich pierwszych kroków aby zredukować ilość…