Planowanie reklamy w Google krok po kroku. Dowiedz się, jak tworzyć skuteczny marketing!

Posiadanie dobrego produktu lub niezawodnej usługi to za mało, aby przebić się z ofertą własnej firmy z tłumu konkurencyjnych rozwiązań. Zdecydowana większość przedsiębiorstw potrzebuje też dobrej i przede wszystkim skutecznej reklamy. Taką proponuje wyszukiwarka Google, jednak do wykorzystania maksymalnego potencjału promocji w sieci niezbędny będzie precyzyjny plan. W tym artykule, wspólnie z doświadczonymi specjalistami z agencji AFTERWEB, podpowiadamy jakie szczegóły powinien zawierać koncept marketingu dla Twojej marki. Zrób to po mistrzowsku i czerp garściami z źródła odwiedzanego codziennie przez miliony polskich użytkowników.

Pozycjonowanie stron czy Google Ads? Zobacz, który kanał będzie dla Ciebie najlepszy

Wyszukiwarka Google, jako niekwestionowany lider branży marketingu online, dostarcza każdemu reklamodawcy dwie możliwości pozyskiwania nowych Klientów: pozycjonowanie stron WWW i sekcję sponsorowaną – kampanie Google Ads. Która będzie najlepsza dla Twojego biznesu? Całość uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju prowadzonej firmy, oferty oraz od oczekiwań. Dla przedsiębiorców z sezonową ofertą bądź wyłącznie krótkoterminowymi wydarzeniami doskonałym wyborem będą kampanie Google Ads, gwarantujące natychmiastową widoczność. Tam również w najtańszy możliwy sposób zareklamujesz sklep internetowy. Branża e-commerce jest także otwarta dla pozycjonowania stron. Podobnie jak usługowa. W tym przypadku jednak na efekt trzeba będzie poczekać od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Jego trwałość jest natomiast nieporównywalnie większa.

„Wyszukiwarka Google to dzisiaj najskuteczniejsze oraz najpopularniejsze narzędzie reklamowe. Tylko w Polsce z takiego rozwiązania korzysta kilka milionów unikalnych użytkowników dziennie. Wśród nich z pewnością znajdziesz rzeszę Klientów potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą. Wystarczy więc zadbać o doskonałą widoczność, aby móc cieszyć się z maksymalizacji zysków oraz poprawy aspektów wizerunkowych przedsiębiorstwa.”

Źródło: Afterweb.pl

Planowanie reklamy w Google

Ustal budżet umożliwiający realną walkę z konkurencją

Decydując się na marketing w wyszukiwarce Google musisz pamiętać, że nie jesteś jedyną osobą wykorzystującą zasoby pozycjonowania stron internetowych oraz płatnych kampanii Ads. Z tego powodu budżet reklamowy będzie jednym z najważniejszych aspektów skutecznej promocji. Tym bardziej, jeżeli mówimy o Google Ads, gdzie zachodzi potrzeba praktycznie codziennego brania udziału w aukcjach i rywalizacji z najgroźniejszymi konkurentami. Priorytet budżetu nie schodzi również z pozycjonowania stron. Tam pieniądze potraktuj jako paliwo dla realizacji. Optymalnie wyliczone środki zostaną przeznaczone bowiem na pracę copywriterów, webmasterów czy nawet publikacje w prasie internetowej. Im lepszy portal, tym większa jakość działań SEO.

Zapytaj o pomoc ekspertów. To nieoceniona pomoc w drodze na szczyt

W zdecydowanej większości przypadków, samodzielne realizowanie marketingu w Google może przynosić efekt zupełnie przeciwny do pierwotnie oczekiwanego. Na tak trudnym polu niezbędne okazuje się wsparcie doświadczonych specjalistów. Dysponują oni nie tylko rozbudowaną wiedzą, ale również profesjonalnymi narzędziami, które ułatwiają codzienną pracę nad pozycjonowaniem stron internetowych bądź kampaniami Google Ads. Współpraca z ekspertami jest więc najlepszym sposobem na uzyskanie maksymalnej efektywności promocji i na ograniczenie ryzyka przepalania budżetu marketingowego. A pułapki czekają praktycznie na każdym kroku.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sprawdź, co gwiazdy mówią na temat twojej kariery i biznesu…