Płyty, książka i film na październik

Jeśli nie macie pomysłu na co iść do kina w tym miesiącu, czego posłuchać, a co przeczytać, to propozycje znajdziecie w tym artykule.

Kings of Leon  Mechanical Bull – Szósty album Kings od Leon przypadnie do gustu osobom, które są wiernymi fanami zespołu, ale też tym, którzy znają zespół tylko z popularnych hitów jak Use Somebody, czy Sex On Fire. Płyty słucha się bardzo dobrze, płynnie uzupełniają się utwory o charakterze rockowych ballad z tymi nieco ostrzejszymi. Niezmiennie genialny i charakterystyczny pozostaje wokal Caleba, styl zespołu również jest wciąż ten sam. Kings of Leon nie silą się na bardzo wyraźne zmiany, które w ich przypadku nie są potrzebne.

koledited

Birdy Fire Within – Cały świat usłyszał cover piosenki Skinny Love w 2011 roku i zachwycił się piętnastoletnią dziewczyną o anielskim głosie. Druga płyta Birdy to już nie covery, lecz autorskie utwory. Album jest dojrzały a teksty świetne. Znajdziemy tam nie tylko melancholijne i piękne ballady, ale też piosenki w nieco innej stylistyce. Głos Birdy jest niezwykły, chwyta za serce, a ona na pewno zaskoczy nas jeszcze nie raz, zważywszy na fakt, że ma dopiero 17 lat, ale słuchając tej płyty trudno w to uwierzyć.

Birdy-Fire_Within_LP-6177984_malliedited
Paulina Wnuk Kuchnia FilmowaCzy kiedykolwiek oglądając film patrzyliście ze smakiem na pojawiające się na ekranie potrawy, lub próbowaliście przygotować coś na wzór tych  filmowych dań? W książce Pauliny Wnuk znajdziecie czterdzieści dziewięć przepisów na potrawy z kultowych filmów i seriali np. na placek wiśniowy z Twin Peaks, burgery z Pulp Fiction, a nawet na spaghetti z klopsikami z Zakochanego Kundla! Jest to bardzo ciekawy pomysł, jeśli nie jesteście fanami książek kulinarnych, ta na pewno Was zachwyci. Kuchnia filmowa to także dobry prezent dla filmowo-kulinarnego maniaka. Autorka prowadzi również bloga From movie to the kitchen,  na podstawie którego powstała książka, gdzie można znaleźć więcej pomysłów na potrawy z filmów, czy seriali.

kuchniafilmowa

Czas na miłość Kto sprawia, że miejscem wszystkich randek bez wyjątku staje się kino? Richard Curtis. Twórca takich niezapomnianych hitów jak To właśnie miłość, Nothing Hill, Cztery wesela i pogrzeb, czy Dziennik Bridget Jones kolejny raz zaprasza nas na seans filmowy. Czas na miłość to opowieść o Timie, który dowiaduje się, że podobnie jak wszyscy mężczyźni w jego rodzinie może podróżować w czasie. Postanawia to wykorzystać, aby zdobyć miłość swojego życia i naprawić popełnione błędy, gdyż może powrócić tylko do wydarzeń, które już przeżył. Fabuła co prawda nie jest czymś wyjątkowym i kreatywnym, ale warto poprawić sobie tym filmem zły dzień. Jeśli miałabym określić go jednym słowem – uroczy. Genialni Rachel McAdams i Bill Nighy, już z plakatu zarażają nas radością. Pozostali bohaterowie, wyraźnie zarysowane charaktery, również nie obniżają poziomu aktorskiego. Podsumowując, koniecznie wybierzcie się do kina w jesienny wieczór i przekonajcie się, że podobnie jak poprzednie filmy Curtisa, Czas na miłość jest pełną humoru, a momentami wzruszeń opowieścią, do której jeszcze wielokrotnie będziecie wracać.

czasnamilosc.3edited

 

Anna Kwiek

 

Źródła zdjęć:

www.clashmusic.com

www.netanttila.com

www.empik.com

www.filmweb.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jeden z naszych ulubionych współczesnych projektantów mody, Elie Saab wczoraj…