Podjadanie korzystne dla zdrowia

Nie możesz powstrzymać się przed podjadaniem między posiłkami? To problem chyba każdego z nas – siedzący tryb życia i stres niejako wymuszają na nas nieustanne podjadanie. Jeśli nie potrafisz zwalczyć tego jakże szkodliwego przyzwyczajenia, to przynajmniej zamiast chipsów czy słodyczy postaw sobie w zasięgu ręki orzeszki.

O co chodzi?

Krótko mówiąc, chodzi o fistaszki, np. fistaszki marki Felix www.felixpolska.pl/produkty/orzechy-ziemne-solone. Co ciekawe, nie są to właściwie orzechy, ale raczej rośliny strączkowe choć w powszechnej świadomości klasyfikuje się je do orzechów. Fistaszki warto jeść bo są nie tylko wyjątkowo smaczne, ale mają również szereg korzystnych dla naszego zdrowia właściwości. Dodatkowo, fistaszki są kaloryczne, ale ich spożywanie nie powoduje rozrostu tkanki tłuszczowej. Śmiało można je polecić tym z Was, które są aktualnie na diecie.

podjadanie

Orzechy dla zdrowia

Lista zdrowotnych właściwości orzeszków jest bardzo długa, ale można jednoznacznie stwierdzić, że jedzenie ich może uchronić nas przed wieloma chorobami dzisiejszej cywilizacji. Nie od dziś wiadomo, że regularne jedzenie orzechów pozytywnie wpływa na nasz mózg. Dodatkowo, wzbogacenie naszej codziennej diety w fistaszki może pomóc nam uniknąć zbyt wysokiego poziomu cukru. Jak wiadomo, w dzisiejszym świecie cukier jest niemal wszędzie. Ogromne ilości tej substancji znajdziemy niemal we wszystkich produktach spożywczych. Na szczęście, spożywając fistaszki możemy znacznie obniżyć poziom cukru w naszym organizmie. Dodatkowo, dzięki wysokiej zawartości błonnika w orzeszkach, zjedzenie fistaszków uchroni nasz organizm przed nagłym wzrostem poziomu glukozy we krwi. Jeśli wierzyć badaniom, regularne spożywanie tych orzeszków może zmniejszyć ilość cukru nawet o jedną czwartą. To nie koniec dobrych wiadomości, bowiem jedząc takie orzeszki skutecznie walczymy z poziomem cholesterolu w naszym organizmie. Słowem, jedzenie fistaszków znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę czy inne choroby układu krążenia.

Jedz z umiarem

Choć ciężko oprzeć się smacznym orzeszkom, to pamiętajmy o tym, że są one dosyć kaloryczne, przez co niewskazane jest spożywanie ich w nadmiernej ilości. Na szczęście, jak zapewniają dietetycy, jedzenie fistaszków faktycznie może pozytywnie wpłynąć na naszą dietę, bo znacznie przyspieszają procesy metaboliczne zachodzące w organizmie. Nie zapominajmy też, że kaloryczność fistaszków sprawia, że zjedzenie nawet kilku znacznie zaspokoi nasz apetyt, co w konsekwencji pozwoli na zmniejszenie porcji zjadanej podczas właściwych posiłków. Brzmi przewrotnie, ale działa!

Share