Pokonaj siebie – skocz ze spadochronem!

Od zawsze fascynowało cię wszystko, co związane z lataniem? Jako dziecko marzyłaś o tym, aby skakać ze spadochronem i twoje marzenia nadal są aktualne? Teraz możesz je spełnić – wystarczy, że wykupisz skok tandemowy w dobrej szkole spadochronowej!

Do skakania ze spadochronem wcale nie jest potrzebne specjalne przeszkolenie, kondycja czy badania lekarskie. Dzięki skokom w tandemie można przeżyć niezapomniane emocje bez poświęcania na to czasu. Jak to możliwe? W skoku tandemowym skacze się razem z instruktorem, z którym łączy specjalna uprzęż. W ten sposób nie trzeba w ogóle obawiać się o kwestie bezpieczeństwa związane ze skokiem, tylko rozkoszować się widokami z lotu ptaka.

Jak przebiega skok tandemowy?

Dostępność skoków tandemowych to ich największa zaleta. Skoczyć może niemalże każdy, a przeciwwskazania są ograniczone – są to głównie zbyt wysoka waga powyżej 100 kilogramów, za niski wzrost poniżej 120-140 centymetrów zależnie od szkoły i jej sprzętu, także ostre stany chorobowe układu krążenia, oddechowego, ruchowego i epilepsja. Jeżeli czujesz się na siłach i masz odwagę, dokonaj rezerwacji skoku już teraz!

Skoki tandemowe odbywają się z lecącego samolotu na wysokości 3000 metrów, co pozwala na swobodne spadanie przez 30 sekund, lub też z 4000 metrów, co daje łącznie 60 sekund emocji z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę. Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu otwiera się czasza spadochronu i przez kilka minut opada się wolno w dół na lądowisko. Lądowanie jest miękkie i nie wymaga specjalnej kondycji fizycznej.

spadochron

Cały wyczyn może być także zarejestrowany na filmie oraz na zdjęciach. Wtedy wystarczy wykupić odpowiednią opcję rejestracji. Za uwiecznienie momentów odpowiedzialny jest dodatkowy skoczek z kamerą.

Na jaki wydatek się przygotować?

Wbrew pozorom skoczenie w tandemie wcale nie jest wyjątkowo kosztowne. Ceny rozpoczynają się od 500 złotych, ale lepiej przygotować się na koszt około 700 złotych za skok z 4000 metrów. Za rejestrację swojego wyczynu zapłaci się około 250 złotych, ale warto zdecydować się na dodatkową opłatę, żeby mieć niezwykłą pamiątkę.

Skoki można wykupić przez Internet. Taką opcję ma szkoła spadochroniarska Skydive, której baza znajduje się w miejscowości Kruszyn koło Włocławka. Skakać można też w Przasnyszu i w Kamieniu Śląskim. Warto sprawdzić aktualne promocje, żeby zapłacić jeszcze mniej – atrakcyjne obniżki czekają na grupy, dlatego zapytaj swoich przyjaciół, czy nie chcieliby razem z tobą przeżyć czegoś niecodziennego. Więcej pod adresem:http://www.skydive.pl/.

Skok ze spadochronem (3)

Jeżeli chcesz skoczyć ze spadochronem od dawna, teraz nie musisz brać udziału w czasochłonnych szkoleniach i trenować. Wystarczy, że wykupisz skok w tandemie – życzymy udanych lotów!

Share