Pościele do łóżeczka – które sprawdzą się najlepiej w pokoju dziecięcym?

Pościele do łóżeczka

Pościele do łóżeczka dziecięcego mogą być najrozmaitsze, a ich wybór jest obecnie przeogromny. Wykonane z przeróżnych materiałów, o ciekawym, cieszącym oko wzornictwie, pozwalają na dopasowanie ich do wyglądu wnętrza pokoiku dziecięcego. Warto jednak zwracać uwagę na jakość wykonania, ponieważ rynek zalany jest też sporą ilość tekstyliów wątpliwej jakości. W przypadku dzieci należy mieć pewność, że są one bezpieczne dla zdrowia.

Pościel dla niemowlaka – na co zwracać uwagę?

Wybierając komplet pościeli do łóżeczka niemowlęcego chcemy aby był przede wszystkim ładny, ale weźmy pod uwagę także kilka innych aspektów. Przede wszystkim materiał, z którego wykonana jest pościel. Dla niemowlaka najlepszym wyborem będzie zawsze 100% bawełna wysokiego gatunku. Należy ona do materiałów „oddychających”. Jest przyjazna skórze i zapobiega poceniu. Co więcej, jeśli pościel dla niemowlaka wykonana jest z wysokogatunkowej bawełny możemy mieć pewność, że po praniu zachowa swój kolor oraz pierwotny rozmiar.

Pościel do łóżeczka jako element dekoracyjny

Jeśli upewnimy się już co do wysokiej jakości pościeli do łóżeczka, w następnej kolejności zwróćmy uwagę na jej kolor oraz wzór. Choć oczywiście jest to drugorzędna sprawa, warto pamiętać, że pościel może także stanowić bardzo ozdobny element pokoju niemowlęcego. Poza tym przebieranie we wzorach i kolorach to ogromna przyjemność, zwłaszcza dla przyszłych i świeżo upieczonych mam.

Obecnie większość pościeli do łóżeczka zdobionych jest ciekawymi printami. Wystarczy zajrzeć do oferty Pinio.com.pl/pościel-dla-niemowlaka i przekonać się jak ciekawy, wręcz bajkowy mogą mieć wygląd. Kolorystyka pościeli dla niemowląt zwykle jest stonowana, pastelowa, ale bez trudu znajdziemy także modele w nieco żywszych barwach. Różowa pościel do łóżeczka dla dziewczynki lub niebieska pościel dla łóżeczka dla chłopca to wybór, na który przez lata stawiali rodzice. Dzisiaj trendy są nieco inne i w zależności od indywidualnych upodobań skłaniamy się ku różnym wzorom i kolorom.

Jak dbać o pościel dla niemowlaka?

Podobnie jak o pościel dla dorosłych, tak i o pościel dla niemowlaka należy regularnie dbać i pamiętać o jej odświeżaniu. Pranie zalecane jest zwykle w temperaturze 40 stopni Celsjusza i zdecydowanie warto robić je co najmniej raz na miesiąc. Zaleca się także aby po każdym praniu pościele dla niemowlaka prasować. Poza tym, należy pamiętać o ich regularnym wietrzeniu, co w dużym stopniu oczyszcza materiał z kurzu oraz roztoczy.

Materiał partnera

Share