Pracujesz zdalnie? Poznaj ćwiczenia na prosty kręgosłup

Praca zdalna w ostatnim czasie zrobiła się czymś normalnym. Nikogo już nie dziwi, że ktoś pracuje w domu lub na zasadach hybrydowych. Spędzamy przy komputerze większość czasu. Jak pokazują badania, Polacy spędzają przed ekranami komputerów średnio 10 godzin i 26 minut dziennie. W ciągu roku daje to łącznie 159 dni przy ekranie! Praca, pracą, jednak cierpi nad tym najwięcej nasze zdrowie. Oczy i szczególnie… kręgosłup! Domeną ludzi pracujących przy komputerze jest garbienie się. W tym artykule zaprezentujemy ćwiczenia na prosty kręgosłup.

Zdarza się, iż  ból pleców powoduje dyskomfort lub znacznie uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Skuteczność ćwiczeń zależy od regularnego ich wykonywania, aby skorygować nieprawidłową postawę i zapobiec garbieniu się. Ważne jest, aby wzmocnić mięsnie pleców i wyrobić odpowiednie nawyki. Systematyczne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu, przez kilkanaście minut dziennie, pozwolą cieszyć sie nam prostym kręgosłupem i prawidłową postawą ciała. Pamiętaj, aby zacząć od rozgrzewki i rozgrzać ciało. Podczas wszystkich ćwiczeń na plecy istotna będzie praca łopatek. Wykonuj ćwiczenia na prosty kręgosłup symetrycznie, na każdą cześć ciała. Zawsze miej wciągnięty brzuch i proste plecy.

Prosty kręgosłup w domu

Jeśli pracujesz przy komputerze musisz, pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze staraj sie siedzieć prosto. Nie pochylaj sie nad komputerem czy laptopem. Rób przerwy przynajmniej co godzinę. W tym czasie wstań na kilka minut. Świetnie będzie jeśli masz możliwość zrobienia krótkiego spaceru. Zainwestuj w bardzo dobry fotel, który odciąży kręgosłup.

Pierwsze ćwiczenie na zdrowy kręgosłup

Rozłóż mate do ćwiczeń. Połóż sie na brzuchu, nogi proste, ręce wyciągnięte do przodu. Staraj sie podnosić ręce i nogi i trzymać tak przez kilka sekund. Czynność kilkanaście razy.

Pompki łopatkowe

To troszkę inny rodzaj pompek, niż te które znamy. Ułóż ciało na macie, jak do typowych pompek. Postara sie nie opuszczać bioder, a ściągać i puszczać łopatki. Ważne, aby wypychać klatkę piersiową. Mięsnie brzucha powinny być mocno napięte.

Joga – najlepsze pozycje

Joga jest genialnym sposobem na zachowanie prostego kręgosłupa. Tu polecamy asane Kot-Krowa. Klęk podparty. Napnij mięśnie brzucha. Weź wdech i zaokrąglij plecy, po czym wydychając powietrze wygnij je w łuk

Vrksasana, czyli pozycja Drzewa, także jest świetną pozycją na zdrowy kręgosłup Stań prosto. Jedną nogę podnieść i ułóż nad kolanem, na udzie. Ręce złóż, jak do modlitwy, staraj sie jak najdłużej zachować równowagę.

trener personalny łódź

Prosty kręgosłup na siłowni

Świetnym rozwiązaniem na zdrowy kręgosłup jest regularne korzystanie z siłowni. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu, aby zauważyć efekt już po kilku tygodniach. Na siłowni, zawsze dostępni są specjaliści i trenerzy, którzy pomogą nam odpowiednio dostosować różne ćwiczenia, dla naszego ciała i potrzeb. Siłownia, ma także znaczenie więcej możliwości i lepsze warunki ćwiczeń. Dostępne są różne drążki, sprzęty czy akcesoria, których raczej nie mamy w domu. Z ich pomocą, znacznie szybciej i łatwiej będzie nam uzyskać zamierzony efekt.

Trener personalny

Odpowiednio wykwalifikowana osoba z doświadczeniem, która nami pokieruje jest niezwykle ważna. Pod okiem trenera personalnego, mamy pewność, że prawidłowo wykonujemy ćwiczenia, a przy tym nie zrobimy sobie krzywdy. Odpowiednio dobrany system ćwiczeń w oparciu o wiedze i nasze predyspozycje, jest wart każdej ceny. Trener personalny świetnie też motywuje swoich podopiecznych, uczy ich odpowiednich nawyków.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sen pochłania sporą część twojego życia - osiem godzin w…