Prezenty z wyższej półki – podarunki z klasą

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny a to oznacza czas obdarowywania się. W tym roku chcesz postawić na naprawdę wyjątkowe prezenty, które nie tylko pokażą jak Ci zależy ale też pozwolą wykazać się klasą i smakiem? Podpowiadamy jak to zrobić i jakie upominki będą najlepszym wyborem – czyli prezenty z wyższej półki.

Nowe czy stare?

Przede wszystkim – rzecz, którą chcesz podarować powinna być nowa. Wyjątkiem mogą być tylko naprawdę wyjątkowe przedmioty jak antyki czy elementy różnego typu kolekcji – np. bardzo rzadka i kosztowna książka, która na pewno ucieszy obdarowywanego. Musisz mieć pewność, że w takim przypadku osoba, której dajesz przedmiot z drugiej ręki na pewno jej pragnie i nie odbierze tego w zły sposób. Przy używanych podarunkach łatwo o niezręczną chwilę i cichy zawód osoby, która taki prezent dostała. Krótko mówiąc – jeśli nie stać Cię na nowego iPhone’a to po prostu go nie kupuj – wybierz coś innego.

Drogo nie znaczy lepiej

Przyjęło się, że im droższy prezent tym większa radość obdarowywanego. To nie do końca prawda – samo popisywanie się pieniędzmi i tym na co nas stać może tylko spowodować, że wyjdziemy na arogantów. Najważniejsze aby prezent był dopasowany do osoby, nie kupujmy na ślepo drogich gadżetów, spróbujmy dowiedzieć się czego może pragnąć osoba, której mamy sprawić prezent. Pamiętajmy też, że jeśli sprezentujemy ekskluzywny produkt za naprawdę wysoką kwotę osobie niezbyt zamożnej możemy nieumyślnie sprawić jej przykrość, szczególnie jeśli nie będzie mogła nam się odpłacić odpowiednim podarkiem. Czasem lepiej odpuścić i kupić tańszy prezent by nie tworzyć bolesnego zobowiązania dla drugiej osoby.

prezent
Przyjęło się, że im droższy prezent tym większa radość obdarowywanego. To nie do końca prawda

 

Klasyczne prezenty

Książki, perfumy, kosmetyki czy alkohole – to kategoria tzw. bezpiecznych prezentów. Ale czy na pewno? Kupując tego typu produkty nigdy nie stawiaj na tanie wersje, lepiej wybierz coś z wyższej półki – coś czego osoba, której chcesz wręczyć prezent, raczej sama by sobie nie kupiła. Jeśli chodzi o kosmetyki możesz poszukać luksusowego produktu tutaj: https://tagomago.pl/collections/tylko-trafione-prezenty-prezenty-luksusowe. Dobierając alkohol zwróć uwagę jaki rodzaj lubi dana osoba, mężczyźni zazwyczaj będą zadowoleni z porządnej whisky, a kobiety z eleganckiego wina czy likieru.

Błędy kardynalne

Pomijając zakup zupełnie nietrafionych prezentów, rzeczy kiczowatych czy wadliwych, największym błędem jest pozostawienie metki z ceną. Zawsze pamiętaj o jej zdjęciu! Nawet jeśli prezent jest bardzo drogi – wtedy możesz wyjść na buca, który umyślnie ją zostawił by pokazać na co go stać.

prezent
Eleganckie pudełko ze wstążką to połowa sukcesu.

Nigdy nie zapominaj też o opakowaniu. Eleganckie pudełko ze wstążką to połowa sukcesu. Jeśli sam nie masz zdolności i nie potrafisz ładnie opakować prezentu oddaj przedmiot w ręce profesjonalisty. W większości sklepów, zapakują prezent elegancko na miejscu. Sam moment wręczania również jest bardzo ważny. Oczywiście najlepiej zrobić to osobiście, jeśli jednak nie jest to możliwe wynajmij kuriera lub pocztę i dodaj bilecik z życzeniami. Unikaj przekazywania prezentów przez znajomych.

Materiał zewnętrzny

Share