Project Fashion: konferencja “Moda a biznes” -relacja

fot. Joanna Karyś

W sobotę 3 lutego 2018 roku, w Centrum Handlowym Renoma we Wrocławiu w kameralnej sali Empik, odbyła się konferencja “Moda a biznes”. Spotkania było kontynuacją inicjatywy Project Fashion, organizowanego przez agencję SPOT Managment. Jest to już trzecia edycja, poprzednio w ramach projektu były organizowane warsztaty jak i pokazy mody.

Project Fashion w Renomie

Empik zapewnił profesjonalne zaplecze techniczne do zorganizowania spotkania (sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie, rzutnik, krzesła, nośniki reklamowe). Spot Managment zaprosił do współpracy prelegentów, którzy czynnie działają w środowisku związanym z modą. Tematy wykładów dotyczyły przede wszystkim mody w internecie.

„Influencer marketing w kampaniach modowych oraz Instafashion jako element mikrokampanii” – Martyna Groll

fot. Joanna Karyś

Pierwszą prelegentką była Pani Martyna Groll, która pracuje jako Account/Project Manager w agencji influencer marketingu GETHERO. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o różnych mniej czy bardziej znanych kampaniach reklamowych znanych marek. W rzetelny i interesujący sposób przypomniała nam słynną kampanię marki Reserved ( czyli w jak łatwy i banalny sposób daliśmy się oszukać popularnej sieciówce). 

„Trendy w modzie okularowej”- Żaneta Dziudzik

fot. Joanna Karyś

Kolejną prelegentką, była Pani Żaneta Dziudzik redaktor naczelna magazynu Glasses Project. Krótko opowiedziała nam o magazynie i zaprezentowała fenomenalne okładki. Opowiedziała o obecnie panujących trendach w modzie okularowej, a także uchyliła rąbka tajemnicy na temat kolejnych sezonów. W prezentacji pojawiły się klasyczne, kolorowe czy zdobione okulary znanych marek m.in marki Carolina Herrera czy Tom Ford.

„Postrzeganie wizerunku popularnych portali dla kobiet. Czyli – czego pragną kobiety w sieci?” Ewelina Salwuk-Marka

fot. Joanna Karyś

Redaktor naszego portalu zaprezentowała wyniki badań jakie były przeprowadzone na Feszyn.com w 2017 roku.Odpowiedziała na pytania dotyczące wizerunku kreowanego w sieci przez różne portale kobiece. Aby ciekawej zaprezentować temat wykład, pokusiła się o podział typowych użytkowniczek znanych portali, na królewny z bajek Disneya. W śród nich pojawiły się m.in Pocahontas, Bella czy Śnieżka. 

„Slow Fashion, czyli świadomość ubierania” – Linda Parys 

fot. Joanna Karyś

Fotografka mody i sztuki, współzałożycielka znanego we Wrocławiu butiku Fu-Ku, z autorską modą. W rzeczowy i konkretny sposób wprowadziła nas w świat Slow Fashion. Co możemy zrobić, aby być bardziej “slow”, jak sie ubierać aby nie dać się wciągnąć w zakupowy szał. Przypomniała nam, że najważniejsze w zakupach odzieży liczy się przede wszystkim jakość, a także – że jakość nie zawsze łączy się z wysokim budżetem.

Nie tylko “lajki” – rola social mediów w marce modowej. Case study More’moi.” – Kalina Ciszewska

fot. Joanna Karyś

Social media manager w marce More’moi. Dziennikarka z wykształcenia, która obecnie zawodowo zajmuje się komunikacją w Internecie. Na wielu przykładach zaprezentowała nam jak ważna rolę w dzisiejszym świecie odgrywają social media. Jak dużą rolę przykuwamy do lajków, które nie zawsze dadzą się zmierzyć w stosunku do sprzedaży czy wizerunku marki. Pokazała jak silną rolę odgrywają dziś znane osoby i to prezentują na sobie ( na przykładzie Anny Popek i zestawu od marki More’moi ).

Atelier RED Carpet

fot. Joanna Karyś

Na końcu eventu mogliśmy posłuchać wywiadu, który poprowadziła Joanna Głowacka właścicielka agencji Spot Managment. Na kanapach gościł zespół Atelier Red Carpet: projektantka Ewa Stepniuk, stylista fryzur Sławomir Turczyn oraz wizażystka Joanna Szachniewicz (gdzieś, wśród gości ukryła się Marta Adamska – manager Atelier). Atelier Red Carpet to kompleksowe usługi dla każdej kobiety, szczególnie panny młodej. Ponieważ w jednym miejscu odnajdzie suknie ślubną swoich marzeń, dobierze idealna fryzurę i makijaż. A także zadba o swoją skórę, ciało jak i ducha ( od niedawna w Atelier można skorzystać z porad psychologa).

Kilkugodzinne spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i podziękowaniami w stronę organizatorów eventu. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia na stałe zagoszczą we Wrocławiu, który powoli kieruje się w stronę polskiej i zagranicznej mody.

 


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ