Projektowanie wnętrz z pomocą eksperta – zalety

Kiedy urządzasz dom lub remontujesz mieszkanie, masz zapewne wiele inspiracji i pomysłów wnętrzarskich. Oczywiście w Twojej głowie wszystko wygląda doskonale, niemal jak wycięte z okładki magazynu dekoratorskiego. Jednak gdy przychodzi do wcielenia projektów w życie, okazuje się to trudniejsze niż myślałeś. Zobacz, dlaczego przy projektowaniu wnętrz warto zaufać ekspertom.

Przede wszystkim oszczędzaj swój czas

Mało kto może sobie pozwolić na zrezygnowanie z pracy na czas projektowania mieszkania i wcielania projektów w życie. Zazwyczaj dzieje się to obok naszych spraw zawodowych, co pochłania niemal cały wolny czas. Permanentne zmęczenie towarzyszy nam na tyle długo, że zamiast radości z nowego miejsca odczuwamy ulgę i chcemy po prostu jak najszybciej zapomnieć o trudach remontu.

Tymczasem współpraca z dobrym projektantem oznacza radość ze zmian, jakie zachodzą w Twoim mieszkaniu oraz przyjemne, niecierpliwe oczekiwanie na parapetówkę.

Kontrola wydatków – finansowanie inwestycji

Zazwyczaj zakładamy sobie konkretną sumę pieniędzy, jaką chcemy/możemy przeznaczyć na remont. Jednak zdecydowana większość inwestorów mówi o tym, że w czasie prac przekroczyli ten budżet, a w którymś momencie nawet pogubili się w wydatkach.

Projektant wnętrz do takiej sytuacji nie dopuści. Współpraca z nim oznacza maksymalną kontrolę wydatków, a często też spore oszczędności. Wynika to z faktu, że taka osoba zna miejsca, gdzie można najkorzystniej zamówić np. materiały budowlane, a często ma również zniżki na zakupy w sklepach z dekoracjami i dodatkami.

Projektowanie wnętrz z pomocą eksperta
Źródło: Studioloko.pl

Wizualizacja projektu przed jego akceptacją

Sporym problemem inwestorów bywa wyobrażenie sobie tego, jak finalnie będzie prezentował się dom czy mieszkanie po remoncie. Nic dziwnego, bo czasem naprawdę trudno dostrzec potencjał w gołych ścianach. Dlatego tak przydatne we współpracy z projektantem okazuje się korzystanie z programów do wizualizacji. Projekt 3D tworzony przy konsultacji z klientem daje podgląd na to, jakich efektów metamorfozy można się spodziewać. To także szansa na wprowadzenie zmian i od razu uwzględnienie ich w projekcie wykonawczym.

Wsparcie na etapie wykonawczym

Współpraca z projektantem zazwyczaj nie kończy się w momencie akceptacji projektu. Klient otrzymuje listę zakupów z produktami do nabycia oraz wskazówkami, w jakich sklepach można je znaleźć. Sam proces zakupów jest bardzo prosty, bo wystarczy tylko wyszukać konkretne meble czy dodatki po numerach i gotowe. Tym też może zająć się projektant. Jeżeli Wasza umowa to przewiduje, nierzadko służy on pomocą także przy wyborze i nadzorowaniu pracy ekipy wykonawczej.

Współpraca z dobrym biurem projektowym oznacza szereg korzyści dla Ciebie, jako inwestora. Na pewno zauważysz oszczędność czasu i pieniędzy, bo wbrew pozorom nie będziesz podejmował złych czy pochopnych decyzji, nie przepłacisz za coś, co ostatecznie i tak się nie przyda lub nie będzie pasowało.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Przydomowe ogrodzenie jest integralną częścią naszej posesji. Zapewnia nie tylko…