Przebrania na bal karnawałowy dla dzieci

bal karnawałowy

Zabawy karnawałowe dla dzieci to najczęściej tzw. bale przebierańców. O ich atrakcyjności i popularności decydują w głównej mierze ciekawe kostiumy ich młodych uczestników. Gdzie znaleźć inspirację na ciekawą aranżację karnawałową dla chłopca lub dziewczynki? W jaki sposób znaleźć ciekawy strój na bal, którego cena jest atrakcyjna? Jak dopasować jego rozmiar i wybrać dodatki?

Czas na zabawę

Karnawałowe tradycje sięgają czasów antycznych. Tego rodzaju huczne zabawy organizowali już starożytni Grecy i Rzymianie. W Polsce ten zwyczaj praktykowany jest od czasów szlacheckich. To czas zimowych zabaw i pochodów poprzedzających wielki post i okres Wielkanocny.  Nierozłącznie kojarzy się z tańcem, śpiewem biesiadą oraz świętowaniem. Najsłynniejsze dziś karnawały odbywają się Rio de Janeiro oraz w Wenecji. To wydarzenia, które słyną z wyjątkowych parad i efektywnych strojów. Co roku ogląda je wielotysięczny tłum turystów. W Polsce w karnawale bawią się zarówno dorośli, jak i dzieci. Starsi uczestniczą w eleganckich i wystawnych balach lub mniej oficjalnych spotkaniach w domu. Najmłodsi – przedszkolaki i uczniowie spotykają się na wypełnionych atrakcjami zabawach w pięknie udekorowanych salach szkolnych. Karnawał obchodzi się także w plenerze, chociażby podczas parad i kuligów.

Karnawałowe tradycje wśród najmłodszych

Zwyczaj organizowania zabaw karnawałowych na stale utrwalił się kalendarzach wydarzeń niemal wszystkich szkół i przedszkoli w Polsce. Zabawy karnawałowe to szczególne wydarzenie w życiu maluchów. Chłopcy i dziewczynki co roku wyczekują ich z wielką niecierpliwością. Nic dziwnego – to okazja do założenia wyjątkowego stroju, wspólnego tańca do ulubionej muzyki, a także udziału w licznych zabawach, konkursach z nagrodami i innych atrakcjach. Zabawy karnawałowe w szkołach i przedszkolach często organizowane są z udziałem profesjonalnych animatorów. Niekiedy są to imprezy tematyczne. Może być nim np. Dziki Zachód, Afryka lub czasy średniowiecza.

Strój z innego świata

Obowiązkowym elementem niemal każdego balu dla najmłodszych są stroje karnawałowe. Chyba wszystkie dzieci uwielbiają się bowiem nakładać kostiumy i wcielać w role. To doskonały sposób na zabawę, nie tylko w karnawał. Nasze pociechy chętnie przebierają się też chociażby na Halloween, podczas szkolnych teatrzyków oraz imprez tematycznych. To wyjątkowa okazja by wcielić się w rolę dorosłych, zmienić się w bohatera z filmów czy bajek, przebrać się w ulubione zwierzę lub w inną wyjątkową postać. To sposób, by znaleźć się w innym, fantastycznym świecie, w którym wszystko jest możliwe.

stroje karnawałowe
Takie i inne stroje karnawałowe znajdziesz na https://strojeprzebrania-krakow.pl/stroje-karnawalowe/.

Kostium własny czy z wypożyczalni?

Skąd wziąć stroje karnawałowe dla dzieci i jaka jest ich cena? Do wyboru mamy trzy możliwości: własnoręcznie wykonanie kostiumy, zakup gotowego stroju lub jego wypożyczenie. Pierwsza możliwość to dobre rozwiązanie dla osób kreatywnych i pomysłowych. Do samodzielnego wykonania stroju potrzeba jednak sporych umiejętności, wyobraźni, a także dużo wolnego czasu. Minusem samodzielnego szycia i dobierania odpowiednich dodatków jest stosunkowo wysoka cena. Warto pamiętać, że cena będzie niższa, jeśli samodzielnie skompletujemy strój z elementów, które mamy już w szafie. Wysoka cena jest również powodem, dla którego nie warto inwestować w zakup stroju ze sklepu. Cena takiego kostiumu wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, a dziecko założy je prawdopodobnie tylko jedynie na bal (czasem także na Halloween). Kostiumy najlepiej zatem wypożyczyć.

Duży wybór, atrakcyjna cena, odpowiedni rozmiar

Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni strojów? Cena takiego rozwiązania jest najbardziej atrakcyjna. W wypożyczalni możesz też wybierać spośród setek, a nawet tysięcy różnych przebrań. Tego rodzaju firmy oferują nie tylko szeroki wybór strojów, ale także możliwość ich przymierzenia. Dzięki temu bez problemu dopasujesz odpowiedni rozmiar kostiumu. Warto też pamiętać, że kostium z wypożyczalni to kompletny strój, w który od razu możesz ubrać swoją pociechę. Wyposażone są też we wszystkie niezbędne dodatki, nie potrzebujesz więc organizować żadnych dodatkowych gadżetów, które sprawiłyby, że cena stroju będzie wyższa. Jak sprawdzić, jaka jest dokładna cena wypożyczenia? Wystarczy zadzwonić pod numer wskazany na stronie internetowej.

W co się ubrać?

Wybór stroju dla dzieci najlepiej powierzyć swoim podopiecznym. Dzieci z pewnością mają mnóstwo pomysłów na wyjątkowe przebranie. Tym mniej zdecydowanym warto służyć dobrą radą. Po stronie opiekunów jest zadbać o to, by rozmiar kostiumu był odpowiedni. To oni powinni też pilnować, by cena stroju nie była zbyt wysoka. Gdzie szukać pomysłów na kostium? Chociażby w ulubionych bajkach, filmach i komiksach. Pomysły na stroje karnawałowe dla dzieci można też znaleźć wśród zainteresowań malucha. Dobrze wiedzieć, jaki zawód dziecko chce wykonywać w gdy dorośnie, a także jaki jest jego ulubiony sport, aktor lub zwierzątko. Pokaż też dziecku, jakie stroje na swojej stronie internetowej oferuje wypożyczalnia. To wielkie źródło inspiracji.

Pomysły dla dziewczynek

Jaki jest najbardziej popularny strój karnawałowy dla dziewczynki? Do często wybieranych kostiumów od lat niezmiennie należą przebrania księżniczek. W eleganckiej baśniowej sukni każda mała księżniczka poczuje się wyjątkowo. W wypożyczalni znajdziemy mnóstwo takich strojów w różnym stylu i kolorystyce. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni rozmiar. Dziewczynki uwielbiają się też wcielać w aniołki, wróżki i czarodziejki. Dużą popularnością cieszą się też kostiumy superbohaterek, zwierzątek i pielęgniarek. Cena wypożyczenia tego rodzaju strojów jest zróżnicowana i  zależy między innymi od jakości produktu.   

przebranie dla dziewczynki
Happy family preparing for Halloween! Young mom and her kid in carnival costumes celebrate the holidays.

Propozycje dla chłopców

Wśród chłopaków królują stroje superbohaterów. Batman, Superman i Spiderman to najpopularniejsze z nich. Chłopcy uwielbiają się też wcielać w policjantów, strażaków i żołnierzy, a także postaci z filmów i kreskówek. Chodzi zwłaszcza o postacie z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale także bohaterów z Psiego Patrolu, Toy Story, filmu Auta czy serii Transformers. Wśród chłopięcych strojów są też przebrania zwierząt, kowbojów i rycerzy. W wypożyczalnie bez problemu znajdziesz rozmiar odpowiedni do wieku chłopca. Podobnie jak w przypadku kostiumów dla dziewczynek, cena zależy głównie od jakości wykonania.

Jak dobrać strój, czyli cena, jakość i dodatki

Jak odpowiednio dobrać stroje karnawałowe dla dzieci? Atrakcyjny kostium, który prezentuje się okazale i podoba się najmłodszym to nie wszystko. Druga strona medalu to komfort i wygoda malucha podczas zabawy. W wypożyczalni zwróćmy zatem uwagę na rozmiar i standard wykonania. Istotna jest też oczywiście cena wypożyczenia.

  • Podczas mierzenia kostiumu zwróćmy uwagę na rozmiar. Zbyt duży rozmiar stroju spowoduje, że nie będzie on prezentował się atrakcyjnie. Zbyt mały rozmiar będzie z kolei niewygodny i może ograniczać swobodę ruchów, tak ważną podczas tańca i aktywnej zabawy. Pamiętajmy też, że źle dobrany rozmiar może również sprawić, że stój ulegnie uszkodzeniu.
  • Wybierając strój, kierujmy się także jakością wykonania. Im bardziej profesjonalnie i starannie wykonany strój, tym jego cena będzie wyższa. Pamiętajmy, że taki kostium prezentuje się atrakcyjniej oraz zapewnia wyższy komfort podczas zabawy. Cena nie powinna być zatem, głównym kryterium podczas wyborze stroju.
  • Strojom karnawałowym towarzyszą też różne dodatki takie jak maski, różdżki, miecze i pistolety. Tego rodzaju akcesoria świetnie sprawdzają się też podczas zabawy. Z drugiej strony takie dodatki do przebrania mogą powodować niebezpieczeństwo podczas imprezy. Powodują też, że cena kostiumu może być nieco wyższa.

Jak korzystać z usług wypożyczalni? Szukaj informacji w internecie

Zanim wypożyczysz strój na imprezę karnawałową, szukaj interesujących Cię przebrać w sieci. Strona internetowa wypożyczalni to miejsce, w którym możesz obejrzeć fotografie wszystkich dostępnych strojów.  Pokaż ją swojemu wychowankowi i razem dokonajcie wyboru. Warto też pamiętać, że podczas odwiedzin witryny internetowej wyświetli się obowiązkowy komunikat dotyczący plików cookies (akceptacją plików cookies jest konieczna do oglądania strony). O dostępność oraz rozmiar kostiumu możesz zapytać telefonicznie. W ten sam sposób dowiesz się też jaka jest cena oraz nazwa produktu.

Artykuł sponsorowany

Share