Rodzicielski powrót do korzeni

Współczesny rodzic z radością korzysta z możliwości, jakie dają funkcjonalne akcesoria dla dzieci. Są one bowiem zazwyczaj naprawdę pomocne, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia szkraba. Jednak, od jakiegoś czasu można zaobserwować swoisty powrót do korzeni, który objawia się ogromnym zainteresowaniem rozwiązaniami znanymi od pokoleń, które w dobie nowoczesności straciły na znaczeniu.

rodzice

Funkcjonalne zastosowania

Jeszcze dwadzieścia lat temu matki były skazane wyłącznie na pieluchy tetrowe, jakie wymagały wygotowania we wrzątku, by nie stały się siedliskiem niebezpiecznych dla dzieci zarazków. Dodatkowo, nie dysponowano wówczas zaawansowanymi pralkami, a popularna „Frania” nie posiadała funkcji odwirowania, dlatego pieluchy trzeba było ręcznie wyżymać. Z tego względu, hasło pieluszki wielorazowe kojarzy się z udręką i ogromem pracy. Współcześnie jednak ulepszono ich ideę i dostępne są pieluszki wielorazowe, które w użytkowaniu nie nastręczają większych problemów i są prawie tak samo funkcjonalne, jak zwyczajne jednorazówki. Można kupić oddzielnie otulacz wykonany z nieprzepuszczalnego poliestru. Wówczas, pierze się jedynie wkładki chłonące lub formowanki. Otulacz natomiast wymaga czyszczenia dopiero kiedy wkładka przesiąknie. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne i często dużo tańsze.

Eko-powrót

Nosimisie.pl proponuje sprzedaż ekologicznych produktów dla dzieci. Warto podkreślić, że chusty nie są tworem współczesności, ponieważ znane są od wielu stuleci. Były powszechnie wykorzystywane chociażby w Afryce. W Europie także cieszyły się popularnością, chociaż najczęściej korzystały z nich matki niższych stanów, które musiały wychodzić do pracy w polu nawet z nowo narodzonymi dziećmi. Wiele mówi się także o konieczności karmienia piersią, chociaż jeszcze do niedawna wiele matek decydowało się na mleko modyfikowane. Tymczasem, mleko naturalne to najlepszy pokarm dla noworodków, ponieważ jest idealnie dostosowane nie tylko do potrzeb ich organizmu, ale również możliwości trawiennych. Pokarm matki ponadto jest samoistnie modyfikowany tak, by odpowiadał wymaganiom dzieci w danym wieku. Przykładowo, jeśli maluch jest wcześniakiem, mleko jest bogate w niezbędne dla niego składniki, a jego skład jest nieco inny niż w przypadku mleka matki, której dziecko urodziło się w prawidłowym terminie.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Męski, niewyretuszowany, seksowny idol kobiet na całym świecie David Beckham.