Sen niemowlaka – skuteczne metody dla rodziców

Narodziny dziecka, to wyjątkowe wydarzenie i niesamowite zmiany w życiu rodziców. Od pierwszych chwil czujemy niesamowitą radość i miłość. Tym samym pragniemy zapewnić wszystko co najlepsze, odpowiednie i zdrowe naszemu maluszkowi. Sen niemowlaka jest kluczowy szczególnie w pierwszych miesiącach życia. O czym warto wiedzieć i jak się przygotować do tego ważnego momentu?

Jak zadbać o zdrowy sen niemowlaka?

Od pierwszego dnia życia do ok. 3 miesiąca niemowlak, powinien spać od 14 do 17 godzin dziennie. Po tym czasie do roku od 14 do 17 godzin dziennie. To bardzo ważna informacja, o której warto wiedzieć i zapamiętać.

Stały plan dnia

Pamiętaj, że dziecko w brzuchu mamy czuło się bezpiecznie. Był zawsze najedzony, było mu ciepło. Słyszał tylko delikatny biały szum i czasami jakieś delikatne głosy. Po porodzie to wszystko się zmieniło, natłok bodźców, przestrzeń – wprowadza dziecko w inne środowisko. Dlatego ta ważny jest stały plan dnia, aby czuło się bezpiecznie. Polega to na wprowadzeniu pewnej rutyny o tej samej porze. Jak karmienie, kąpiel czy spanie. Bajki dla dzieci w tym czasie, są szczególnie polecane – dlatego od pierwszego dnia życia warto je wprowadzać do rytmu dnia.

Aktywność malucha

Chodzi tu przede wszystkim o przytulanie, dotykanie i mówienie do dziecka (jeśli mówimy o maluchu do ok. 3 miesiąca) Powinniśmy go czymś powoli interesować, wprowadzać delikatne zabawy. Dzięki temu łatwiej będzie mu zasnąć.

Łóżeczko – miejsce snu

Łóżeczko powinno kojarzyć się maluchowi z miejscem spokoju, bezpieczeństwa, ciepła i snu! Gdy zauważysz, że robi się senne. Przytul i ululaj i odłóż do łóżeczka. Po pewnym czasie, nauczy się – że jest to miejsce dobrego snu. Pamiętaj, aby maluchy kłaść naprzemiennie. Raz na jednym boku raz na drugim. Nie zostawiaj, też dziecka samego w łóżeczku gdy jeszcze nie śpi. Śpiewaj, głaszcz, trzymaj za rękę dopóki nie zaśnie.

Szumiący miś – biały szum

Podczas 9 miesięcy w łonie matki, dziecko w większości słyszy specyficzny różowy szum. Jest on delikatny i uspokajający dla takiego dziecka. Problem z zasypianiem, ma znaczna ilość małych dzieci. Obserwując to zjawisko,  jakiś czas temu ktoś wpadł na pomysł aby stworzyć pluszaka – który pomoże maluszkowi odpowiednio zasnąć. Pluszak wyposażony jest w odpowiedni sprzęt, który po włączeniu uruchamia biały szum.

Szeptuś Szumiący Miś a tak wiele możliwości

To nowoczesne i ciekawe rozwiązanie dla rodziców, którzy borykają się z problemem snu u małego dziecka. Szeptuś posiada, aż 7 rodzajów białego szumu – na uspokojenie i wyciszenie niemowlaka. Bicie serca, szum suszarki, szum deszczu, szum telewizora, różowy szum, szum fal, a nawet szum wód płodnych. Dzięki temu odpowiedni możemy dobrać dźwięk do potrzeb dziecka. Ponadto możemy recznie ustawić odpowiednią głośność. Taki pluszak-maskotka, wyłącza się automatycznie po półgodziny. Obsługa jest bardzo prosta i nieskomplikowana – za pomocą jednego przycisku. Przytulanka została wykonana z miękkiego pluszu posiadającego certyfikat “Bezpieczny dla dziecka”.

Wypełniona jest też antyalergiczną kulką sylikonową. Co najważniejsze Szeptuś to produkt polski, wyprodukowany w naszym kraju.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Salony fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne – to między innymi te…