She’s a Lady !

Dziś między rozwrzeszczanymi, pełnymi wulgarności i kiczu nastolatkami prawdziwej damy ze świecą szukać. Jak będzie niebawem? Ogromna fala krytyki spływająca na wyzywające zachowania Miley Cyrus świadczy, że wiele może się w tej kwestii zmienić!

Chyba wszystkim znudziły się już gwiazdy bez majtek czy biustonoszy i celebrytki robiące szum wokół tego z kim sypiają. Czy w XXI wieku, gdzie tabu praktycznie nie istnieje i gdzie niemal każda zasada została już złamana jest jeszcze czym szokować? Osoby „znane z tego, że są znane” szybko popadają w niepamięć, a przecież aby utrzymać się na świeczniku trzeba się wyróżniać. Współczesne damy jawią się więc jako coś niebywale oryginalnego na tle rozpuszczonych gwiazdek show-biznesu. Czy zatem klasa i szyk, mają szansę stać się „modne”?

dama2

Nie mówimy tutaj oczywiście tylko o wyglądzie – eleganckie ciuchy nie świadczą już o wysokim poziomie, a i niestety coraz częściej kojarzą się z nudną pracą w korpo. Znaczenie ma zachowanie i kreowanie siebie w mediach. Zapewne większość dziewczynek oglądających swoją „Hannę Montanę” wypinającą się do Robina Thicke było zszokowanych, dlatego Miley została ostro zkrytykowana. Lady Gaga, która pokazała już chyba wszystko nie ma czym zainteresować mediów, a sukces będącej na fali w tym samym czacie, ale skromnej Adele, też chyba o czymś świadczy.

Słowo „dama”” oznaczające dystyngowaną kobietę kojarzyło się raczej ze snobistyczną staruszką o za mocnych perfumach. Jak wygląda młoda dama dziś? Emma Watson, jako jedyna z trójki gwiad „Harrego Pottera” nie ma problemów z używkami, jej gra aktorska zbiera świetne recenzje, na swoim koncie nie ma żadnego skandalu i… jest na topie! Z pewnością to dzięki nieposzlakowanej opinii marka „Burberry” zaproponowała jej kontrakt. Reżyserzy na pewno chętniej angażują osoby rzeczowe i zdyscyplinowane, niż spóźniające się na plan skacowane celebrytki, wychodzi więc na to, że bycie rzetelną i odpowiedzialną za siebie …jest w cenie !

dama

Dlaczego współczesne młode kobiety wolą dziś śledzić życie Kate Middleton, niż czytać o kolejnej wpadce napompowanej botoksem pseudo-gwiazdki? Nagość, wulgarność i wyuzdanie „przejadły” się i nie poruszają tak jak kiedyś. Taylor Swift ma status „niepoprawnej romantyczki”i jest młodą damą, nie szokuje, bo przecież talent broni się sam. Z naszego polskiego „szołbizu” też znajdziemy na to parę dowodów… Nienaturalnie wielki biust Natalii Siwiec widział już prawie każdy, a ona sama o swoim życiu intymnym powiedziała w mediach chyba wszystko i … przestała wzbudzać sensację. Jestem przekonana, że gdyby np. Krystyna Janda ogłosiła teraz, że ma zamiar zagrać w jakimkolwiek fimie, wszyscy już czekaliby podekscytowani.

Tom Ford w latach 70 śpiewał : „Ona ma styl, ona ma wdzięk, ona jest zwyciężczynią. Ona jest damą (…)” Współczesne damy (nie mylić z damulkami) rzeczywiście zwyciężają, bo zyskują nasz szacunek i uwagę. Niebawem „modnie” będzie oznaczało „z klasą i na poziomie”. Nie będzie tu jednak chodziło o schludność ubioru, ale o zachowanie, choć kto wie, czy pseudoartystyczny nieład na głowie, przetarte jeansy i wyzywający makijaż nie odejdą niebawem do lamusa? Zatem ruszajmy przeglądać fotografie z czasów Marylin Monroe, uczmy się z gracją biegać w szpilkach i zacznijmy cenić swoją osobowość– dama powinna też być przecież pewna siebie 😉

Julia Piszczek

Share