Studia podyplomowe dla urzędników

Wielu pracowników administracji publicznych zapomina, że sukcesem nie jest tylko otrzymanie rządowej posady, ale także utrzymanie jej. Aby tego dokonać trzeba, podobnie jak nauczyciele i osoby związane z oświatą, cały czas się dokształcać.

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju szkolenia, kursy oraz studia podyplomowe dla urzędników. Zwłaszcza na te ostatnie warto zwrócić uwagę, bo w krótkim czasie można zyskać kompetencje, które nie tylko umocnią pozycję na rynku pracy, ale mogą także przyczynić się do otrzymania awansu w przyszłości.

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse to doskonała okazja na uzupełnienie lub odświeżenie wiedzy dla wszystkich pracowników księgowości (zwłaszcza jeśli studia licencjackie lub magisterskie kończyło się kilka lub kilkanaście lat temu). W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak zasoby majątkowe i źródło ich pochodzenia, rozrachunki, wybrane zagadnienia prawne, ewidencja wynagrodzeń i świadczeń oraz elementy prawa majątkowego, pozwalające kompleksowo uporządkować informację na temat rachunkowości. Polecane zwłaszcza urzędnikom, którzy nie posiadają dyplomu studiów ekonomicznych, a są np. po kierunku humanistycznym.

Akademia coachingu i mentoringu

Akademia coachingu i mentoringu, kierunek studiów podyplomowych, który można studiować m.in. w https://www.zpsb.pl/kontakt to świetna propozycja dla osób na co dzień zarządzających dużym zespołem lub myślących o pracy na stanowisku kierownika działu personalnego. Dlaczego warto zdecydować się na takie studia? Przede wszystkim dlatego, że mają bardzo wiele zalet. Absolwenci kierunku Akademia coachingu i mentoringu są dobrze przygotowanymi coachami i mentorami oraz nabywają praktyczne umiejętności pozwalające im lepiej motywować pracowników i zwiększać ich efektywność.

Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej

Ten kierunek powinien szczególnie zainteresować osoby, które rozpoczęły pracę w administracji publicznej lub planują to w przyszłości. Program studiów dostosowany jest do potrzeb współczesnego rynku pracy i uwzględnia zajęcia poruszające tak ważne zagadnienia jak administracja w Polsce i w Unii Europejskiej, pomoc publiczna, ustawy o zamówieniach publicznych, marketing terytorialny, zarządzanie projektami unijnymi oraz podstawy prawa pracy i standardy obsługi klienta. Studia z organizacji i zarządzania w administracji publicznej pozwolą zaledwie w ciągu roku zdobyć wiedzę, która będzie procentować przez lata.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
To prawdziwy hit wesel! Naked Wedding Cake, czyli nagi tort…