Stylowa i praktyczna pralka – jak taką znaleźć?

stylowa i praktyczna pralka

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym domu i dlatego warto odpowiednio przygotować się do jej zakupu. Musisz wziąć bowiem pod uwagę nie tylko design, ale również parametry i funkcje urządzenia. Po to, aby na co dzień korzystać z nowoczesnego urządzenia, który spełni oczekiwania Twoje oraz innych domowników. 

Piękny design i odpowiednie parametry to podstawa 

Nowoczesne pralki dostępne są w wielu modelach i wariantach kolorystycznych. Możesz postawić nie tylko na klasyczną biel, ale również urządzenia szare lub czarne, które idealnie dopasujesz do wystroju swojej łazienki. 

Oczywiście design jest kwestią indywidualną i wybór pralki pod tym kątem będzie decyzją w stu procentach subiektywną. O wiele większą uwagę należy zwrócić na parametry pralki, bo to od nich zależeć będzie jej funkcjonalność. W pierwszej kolejności sprawdź, jakie wymiary posiada i czy zmieści się do Twojej łazienki zarówno pod kątem szerokości i wysokości, jak i głębokości. Jeżeli tak, dowiedz się jeszcze, czy: 

  • posiada odpowiednią ładowność – te najmniejsze, 6-kilogramowe poleca są 2–3-osobowym rodzinom, zaś największe, powyżej 10 kg – rodzinom, które liczą powyżej 5 osób; 
  • jest energooszczędna – najlepiej inwestować w urządzenia oznaczone symbolami A+++ oraz A++, ponieważ oznacza to, że zużywają one najmniej energii elektrycznej; 
  • jest wystarczająco cicha – aby zyskać maksymalny komfort, warto inwestować w pralki, które generują hałas na poziomie 55 dB w trakcie pranie i 70 dB w trakcie wirowania; 
  • moc i maksymalna prędkość wirowania są wystarczające duże – to właśnie od tych parametrów zależeć będzie, jak szybko zakończy się proces prania. 

Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na możliwość dowolnego regulowania temperatury – w ten sposób zadbasz w odpowiedni sposób o każdy rodzaj ubrań i będziesz mógł prać skutecznie nawet delikatne tkaniny. 

Funkcje nowoczesnych pralek, z których warto korzystać 

Oprócz parametrów warto również zwrócić uwagę na funkcje urządzenia. Jeżeli Twoim celem są wyłącznie stylowe i nowoczesne pralki, sprawdź ofertę Electrolux. Oferuje on między innymi urządzenia z kolekcji Perfect Care, w których wykorzystano między innymi system ColourCare umożliwiający skuteczne pranie nawet w niskich temperaturach czy SteamCare, który dzięki delikatnemu podmuchowi pary zmniejsza ilość zagnieceń nawet o 1/3. 

Oczywiście to nie wszystkie interesujące funkcje, które może mieć nowoczesna pralka. Polecamy również inne, w tym: 

  • automatyczne dozowanie detergentu, co pozwoli zwiększyć skuteczność usuwania plam i umożliwi zaoszczędzenie na preparatach; 
  • opóźniony start, który pozwoli rozpocząć pranie o ustalonej przez Ciebie godzinie; 
  • czyszczenie bębna, które pozwoli pozbyć się śladów pleśni czy resztek detergentów; 
  • zabezpieczenia przed dziećmi, które czynią pralkę rozwiązaniem dużo bardziej bezpiecznym; 
  • sterowanie za pomocą smartfona, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia. 

Im więcej dodatkowych funkcji posiada pralka, tym lepiej – dzięki temu pranie będzie czystą przyjemnością, a Ty zyskasz o wiele większy komfort na co dzień oraz czyste i pachnące ubrania. 

Artykuł sponsorowany

Share