Świnka Peppa: rodzice rodzicom

Nikt nie zrozumie rodziców małych dzieci lepiej niż inni rodzice. Głowę dam sobie uciąć, że pomysł na opowiastki o Śwince Peppie, jej braciszku George’u (w niektórych tłumaczeniach ma on na imię Jacek) oraz Mamie Śwince i Tacie Śwince zrodził się w głowie kogoś, kto doskonale zna relacje między rodzicami i dzieciakami. To jedna z tych fenomenalnych bajek, które mają drugie dno. Dzięki prostym i czytelnym rysunkom oraz nieskomplikowanym dialogom nawet najmłodsze dzieci doskonale nadążają za każdą opowieścią i prędko wciągają się w bajkową rzeczywistość.

Wyrafinowana prostota 

Ta prostota jest jednak podszyta niezwykle wysublimowanym poczuciem humoru, które sprawia, że nawet rodzice zmuszeni oglądać po raz setny te same odcinku ukochanej kreskówki dziecka nie będą się nudzić. Świnka Peppa po polsku to bajka doskonale umocowana w realiach nadwiślańskiego rodzicielstwa. Bez względu na to, z jakimi problemami zmagają się Mama Świnka i Tata Świnka w oryginale, w polskiej wersji językowej brzmią tak, jakby całe życie spędzili w kraju nad Wisłą. A może jest tak, że to wszyscy rodzice świata borykają się z tymi samymi problemami?

Dzieci uwielbiają oglądać bajki, z których bohaterami się identyfikują. Może dziwi was fakt, że dzieci utożsamiają się ze… świnkami, ale spróbujcie choć raz obejrzeć przygody Peppy i George’a – toż to przedszkolaki łobuziaki! Tak celnej charakterystyki dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych próżno szukać w innych kreskówkach. No i wiadomo: dzieci lubią taplać się w błotku oraz świnić wokół siebie. Powinowactwo ze Świnką Peppą nie jest więc przypadkowe…

Oglądaj, koloruj, zgaduj

Serii kreskówek o Śwince Peppie towarzyszy seria edukacyjnych książeczek, pięknych puzzli oraz kolorowanek. Wszystkie one pozwalają dzieciom obcować z ulubionymi bohaterami nie tylko na ekranie telewizora czy monitorze komputera – wiemy przecież, że dzieci nie powinny zbyt dużo czasu spędzać oglądając bajki – ale także w towarzystwie rówieśników czy rodziców. Wspólne rozwiązywanie zadań, zagadek, kolorowanie czy zabawy z maskotkami ukochanych bohaterów stymulują rozwój poznawczy oraz uczą bawiąc i bawią ucząc.

świnki

MiniMini+ celuje w bajki, które łączą pokolenia i stanowią pomost między wyrafinowanymi potrzebami dorosłych widzów oraz widzów najmłodszych – niemniej wymagających, ale nakierowanych na inny rodzaj humoru i doznań estetycznych. Opowiastki o Śwince Peppie (www.miniminiplus.pl/program/full/peppa_17880), króciutkie pięciominutowe odcinki z życia Świnki, to prawdziwa gratka dla maluchów i ich opiekunów. Ani jedni, ani drudzy nie będą się nudzić.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Linia Pre-Fall 2015 to dziewczęce propozycje inspirowane latami 60-tymi i…