Targi dla prawdziwych łasuchów – Słodko Gorzko

Najbardziej smakowity weekend tej jesieni nadchodzi! Poczujcie zapach pysznych ciast, świeżo palonej kawy i wykwintnych słodyczy! Już w dniach 23-24 października we wrocławskiej Zajezdni Dąbie odbędzie się Festiwal słodkości, kawy i czekolady Słodko Gorzko, który zachwyci wszystkich degustatorów najlepszych smakowitości. Targi będą częścią Festiwalu #KupujŚwiadomie, podczas których możecie wspierać rodzimych twórców! Słodko Gorzko będzie częścią festiwalu #KupujŚwiadomie (www.kupujswiadomie.pl), podczas którego swoje oferty zaprezentuje 120 wystawców z całej Polski.

WSTĘP BEZPŁATNY

Czy słodycze mogą być zdrowe?

Tak! Jeśli ich receptura jest przemyślana i starannie dopracowana, zwiera tylko sprawdzone składniki. Suszone owoce, orzechy, zboża czy zamiast cukru ksylitol. A co najważniejsze – krótki termin do spożycia.

Podczas naszych Targów możesz skosztować najróżniejszych smakołyków, deserów, cukierków i czekolad, które zostały starannie przygotowane. Większość z nich to produkty tworzone ręcznie, oparte na autorskich przepisach. Słodkości zaczarują podniebienie niejednego gościa, dlatego warto wybrać się na targi w towarzystwie rodziny, bliskich czy znajomych.

Rzemieślnicze manufaktury

Takich produktów nie kupicie w sklepie za rogiem, w popularnym dyskoncie czy supermarkecie. Rzemieślnicze ciasta, czekoladki, czy inne rarytasy, to efekt pracy wybitnych rzemieślników. Wiemy, że niektórzy z nich opierają swoje przysmaki w oparciu o przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Możecie odkryć niezapomniany smak dzieciństwa, domowy sernik, czy pyszną tartaletkę. To prawdziwa uczta nie tylko dla podniebienia, ale także dla umysłu. Kto wie, może uda Wam się na chwilę cofnąć w czasie do pięknych lat dzieciństwa!?

Najlepsza kawa tylko w ten weekend!

Podczas festiwalu nie zabraknie pysznej, świeżo parzonej i mielonej kawy. Odnajdziecie stoiska z kawą z najdalszych rejonów świata! Z Brazylii, Indii, czy Peru, która przybyła na specjalne zamówienie do naszego kraju. Nie wiem, czy wiecie, ale palona jest ona… w Polsce! W ostatnich latach powstało wiele rodzimych, rewelacyjnych palarni, które oferują najwyższą jakość smaku kawy.

Zaproszeni wystawcy spełnią oczekiwania najbardziej wykwintnych podniebień. Podczas targów  możecie spróbować nie tylko czarnej, mocnej kawy espresso ale także frappe, capucino, latte, czy macchiato.

#KupujŚwiadomie – także pyszności!

Kupując na Festiwalu Słodko Gorzko w październikowy weekend, wspierasz polskie firmy, manufaktury i rękodzielników. Targi odbywają się podczas popularnego Festiwalu #KupujŚwiadomie, który od lat ma na celu uświadamianie konsumentów na temat racjonalnych zakupów. Przemyślane wybory wspierają naszą rodzimą gospodarkę, przyczyniają się do rozwoju małych przedsiębiorstw i tworzą miejsca pracy.

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/534029461164025

www.kupujswiadomie.pl

www.slodkogorzkofestiwal.pl


Kiedy?
23-24 października w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza Słodko Gorzko pojawią się również:

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

www.fashionmeeting.pl

www.facebook.com/events/253469236654804

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/1502654830096035

Zielono Mi – targi roślin, kwiatów i dekoracji

www.targizielonomi.pl

www.facebook.com/events/577619026762745

Dzika Uczta – zlot food trucków i restauracji

www.dzikauczta.pl

www.facebook.com/events/422239369372641

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Dzika Uczta, Fashion Meeting, Natural Beauty, Vegeholic, Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji, Zielono Mi, Słodko Gorzko

Share