Trening na mięśnie nóg – jak go prawidłowo wykonać?

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób się o tym przekonało i stara się zadbać o swoją sylwetkę. Niestety mnóstwo początkujących, a nawet tych średnio-zaawansowanych popełnia liczne błędy. Jednym z nich jest zapominanie o treningu nóg. W efekcie górna część ciała jest bardzo rozbudowana, a nogi pozostają w kiepskiej formie. Trzeba więc pamiętać o treningu, który nie pominie tego obszaru. Zadbaj o rozbudowę mięśni nóg i zamów już teraz suwnicę Smitha od https://kelton.pl/pol_m_SPRZET-SILOWY_SUWNICE-SMITHA-499.html

Ćwiczenia na maszynie

Najlepszym ćwiczeniem na mięśnie nóg są wyprosty w siadzie wykonywane na maszynie dostępnej w sklepie https://kelton.pl/. Rezultatów takiego treningu nie da się zastąpić żadną inną aktywnością. Jednak należy pamiętać, że to ćwiczenie może być również szkodliwe! Dlatego należy dobrze przygotować się do jego wykonywania. Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę, czy kolano prostuje się zgina dokładnie w tym miejscu, w którym obraca się ramię dźwigni maszyny. O czym jeszcze pamiętać przy wykonywaniu wyprostów? Należy zadzierać palce stóp do góry, a tułów pochylić do przodu. Dzięki temu można uniknąć kontuzji, a także zwiększyć intensywność treningu.

Świetnym pomysłem jest też przysiad na zgiętych nogach na maszynie z obciążeniem. Taka aktywność z pewnością doskonale wpłynie na mięśnie dolnej części ciała. Można je wykonywać z biodrami przylegającymi do oparcia albo oddalonymi. Należy też pamiętać, aby tempo schodzenia było wolniejsze od tempa wstawania. Nie można również na siłę zwiększać głębokości przysiadu, ponieważ może to prowadzić do kontuzji.

Trening bez maszyny

Ćwiczenia na maszynie są o wiele bardziej skuteczne i gwarantują lepsze rezultaty. Jednak jeżeli nie mamy do dyspozycji odpowiedniego sprzętu, nie musimy się przejmować. O mięśnie nóg możemy też zadbać tradycyjnymi ćwiczeniami. Najpopularniejsze są oczywiście przysiady, o których już pisaliśmy w przypadku treningu z maszyną. To ćwiczenie jest bardzo znane, więc każdy powinien wykonać je bez problemu.

Jakie ćwiczenia sprawdzą się poza przysiadami? Na pewno wypady do przodu! Wystarczy wykonać wykrok do przodu jedną nogą i ugiąć ją tak, aby wykonać kąt prosty. W takiej pozycji powinno się wykonać kilka sekund, wrócić do pozycji wyjściowej, a następnie zmienić nogę. Nie jest też tajemnicą, że bieganie to bardzo korzystny sport! Co jednak, gdy pogoda nie sprzyja? Wówczas można wykonać bieg w miejscu. Jak jednak go wykonać? Należy rozstawić nogi na szerokość bioder i rytmicznie unosić pięty. Niektórych może to zaskoczyć, ale na mięśnie nóg świetnie też wpływa mostek.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie nóg?

Wiele osób pomija trening nóg i zastanawia się, dlaczego ogóle warto go wykonać. Przede wszystkim świetnie on wpłynie na wygląd, ale to niejedyna jego zaleta. Takie ćwiczenia wzmocnią również mięśnie pośladków i pleców, a przez to ukształtują całą sylwetkę. W dodatku pobudzą krążenie krwi i pomogą pozbyć się toksyn z organizmu. Regularne ćwiczenia nóg sprawią również, że będziemy mniej podatni na kontuzje.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Subtelna, kobieca i inspirowana naturą! Taka jest nowa limitowana kolekcja…