Vogue- za kulisami świata mody

(Vogue factory)- książka Kirstie Clements- byłej redaktor naczelnej australijskiego Vogue-a

Jaka jest kobieta kierująca australijską edycją najlepszego luksusowego magazynu mody na świecie? Spodziewając się chłodu smoczycy czy ekscentryczki mającej fioła na punkcie trendów poczujecie się rozczarowani. Kirstie Clements Vogue za kulisami świata mody

ikona wpisu Kirstie Clements Vogue

Clements w porównaniu do przerażającej Anny Wintour wydaje się być sympatyczną ciocią, a po lekturze tej książki- zostanie waszą najlepszą przyjaciółką. Bezpośrednia i otwarta Kirstie snuje wciągającą opowieść godną kopciuszka- jak 17letnia recepcjonistka ‘z nikąd’ dostała najwyższe stanowisko w firmie.

zdjęcie1

W międzyczasie przytacza zabawne anegdotki i niesamowite ciekawostki o funkcjonowaniu magazynu, pokazach, modelkach, fotografach i projektantach. Ujawnia też przykre aspekty biznesu: od głodzących się modelek, fanaberii gwiazd po kulisy pokazów i sesji. Autorka opisała swoje barwne życie ukazując swój stosunek do mody oraz to, jak bardzo zmienił się proces powstawania pisma (na gorsze!). Najbardziej zaskakujący dla mnie był fakt, jak nisko ceniona jest australijska edycja gazety. Nie każdy Vogue jest tak prestiżowy jak amerykański, francuski czy włoski, ale nie przypuszczałabym, że są aż takie różnice.

Vogue factory

Kirstie Clements pracowała w Vogue Australia przez  27 lat

Z czego prawie połowę na stanowisku redaktor naczelnej. Udało jej się przywrócić magazyn na pierwsze miejsce w kraju po latach upadku. Zrobiła słynną okładkę z duńską księżniczką Marią i ilustracje z Cate Blanchet, współpracowała z samym Lagerfeldem. Jednak w 2012r została bezceremonialnie zwolniona z pracy, czego efektem był wielki skandal i właśnie ta książka- obowiązkowa lektura na półce każdej szanującej się fashionistki.

Adrianna Molka

 

źródła zdjęć: www.vogue.com.au

 
Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Niesamowity pomysł legnickiej marki bielizny męskiej EXZO. To będzie pierwsze…