Walka z przedwczesnym wytryskiem

Problem przedwczesnego wytrysku dotyczy bardzo wielu mężczyzn i znacząco rzutuje na ich życie seksualne. Często jest to temat wstydliwy, którego panowie nie poruszają nawet z partnerką. Czując się źle z tym, że nie są w stanie w pełni jej zaspokoić. Tym bardziej, że kłopot ten często kojarzony bywa z młodymi, niedoświadczonymi chłopcami, który dopiero zaczynają współżycie. Tymczasem można, a nawet trzeba z tym walczyć i można w tym odnieść bardzo dobre skutki.

Problem przedwczesnego wytrysku – na czym to polega?

Zbyt wczesny wytrysk może mieć wiele przyczyn, często są one złożone, dlatego leczenie tego problemu bywa skomplikowane. Przyczyną zbyt wczesnego wytrysku nasienia są na przykład choroby, zwłaszcza stany zapalne, a nawet schorzenia neurologiczne, częściej jednak jest to problem psychologiczny. Poza tym istnieją różne rodzaje tego problemy, które mogą być mniej lub bardziej uciążliwe. Zdecydowanie najbardziej kłopotliwy jest tzw. zbyt przedwczesny wytrysk, który pojawia się na samym początku gry wstępnej albo jeszcze przed nią. Wytrysk przedwczesny następuje na początku stosunku, zaś zbyt wczesny – najmniej uciążliwy – po jakimś czasie od rozpoczęcia stosunku. Bez względu na to, z którym z tych rodzajów ma się do czynienia, warto starać się z tym walczyć, także samodzielnie. Pomóc mogą specjalne ćwiczenia.

Samodzielne ćwiczenia

Ponieważ zbyt wczesny wytrysk często uniemożliwia pełne zaspokojenie partnerki (a czasem nawet uniemożliwia odbycie stosunku), ważne dla satysfakcji obojga jest, by temu przeciwdziałać. Nawet jeśli przyczyną są problemy zdrowotne, które się leczy, warto wziąć pod uwagę metodę naturalną. Jaką jest metoda APE – Anti Premature Ejaculation. Jej stosowanie nie wymaga wielkiego wysiłku, a jedynie poświęcenia odrobiny czasu. Gdyż polega ona na sterowanych wyobrażeniach, a także codziennym krótkim masażu punktów na ciele odpowiedzialnych za wytrysk. Znajdują się one w okolicach mostka oraz na tylnej stronie uda. Zaś jeśli chodzi o wyobrażenia, to mają one na celu zapanowanie nad własnym ciałem oraz zrelaksowanie się. Wyobrażanie sobie stosunku w taki sposób, w jaki chciałoby się, by on wyglądał. Pomaga przełamać złe, utrwalone nawyki, które często są najważniejszą przyczyną problemu.

Artykuł Sponsorowany

Share