Wczasy all inclusive? Nie tylko ekskluzywne, ale i… tanie!

Jeżeli skrupulatnie prowadzisz domowy budżet, to doskonale wiesz, jak ważna jest kontrola nad wydatkami. Wczasy z rodziną? By wyszło ekonomicznie, czasem najlepiej jest wybrać wczasy all inclusive. Dlaczego?

Od kilku lat wycieczki zagraniczne sukcesywnie tanieją. Dziś może sobie pozwolić na nie wiele osób. Poza urlopem zaplanowanym na własną rękę, warto też zapoznać się z ofertami biur podróży. Te bardzo często oferują wczasy all inclusive. Choć może wydawać się, że taka opcja jest droższa od samodzielnego zorganizowania wczasów, to warto mieć świadomość, że nie zawsze.

Wczasy all inclusive

Co właściwie oznacza, że wczasy są „all inclusive”? Nie ma jednej definicji, brakuje również regulacji tego pojęcia. Zasadniczo wykupienie takiej wycieczki oznacza, że w jej cenę został wliczony nie tylko koszt transportu do docelowego miejsca podróży i nocleg, lecz także szereg udogodnień oferowanych przez dany ośrodek wypoczynkowy.

Szczegóły poznasz u organizatora

Wczasy all inclusive mogą być tańsze niż samodzielne zorganizowanie wycieczki, bo najczęściej uwzględniają dodatkowe usługi. Ze szczegółami warto zapoznać się u organizatora wycieczki, najczęściej jednak ten zwrot przy danej wycieczce oznacza, że turysta może liczyć np. na wyżywienie i bez ograniczeń korzystać z hotelowego baru.

Jeżeli na tegoroczne wczasy udajesz się wraz z rodziną, to powinnaś rozważyć taką opcję. Dzięki wykupieniu urlopu all inclusive nie musisz np. martwić się o konieczność nabycia posiłków czy zapewnienia rodzinie napojów. Jest to szczególnie ważne, jeżeli jako kierunek podróży wybierasz np. jeden z krajów Dalekiego Wschodu.

All inclusive – by zaoszczędzić

Wykupienie wycieczki all inclusive może być tańszą opcją niż samodzielne organizowanie wczasów. Biura podróży oferują zorganizowanie zarówno przelotu, jak i noclegu. W praktyce zatem zaoszczędzić można również cenny czas – nie musisz samodzielnie sprawdzać połączeń czy szukać przyzwoitego noclegu w obleganym kurorcie.

Decydując się na opcję all inclusive trzeba jednak dokładnie zapoznać się z ofertą biura turystycznego. Współcześnie większość z nich stosuje podział all inclusive na opcje np. soft i total. Wykupując pierwszą, można liczyć na posiłki i napoje. Decydując się na opcję drugą, można np. bez limitu korzystać z baru, obsługi kelnerskiej czy z zabiegów kosmetycznych, jakie oferuje hotel.

Wszystkie kierunki

Wczasy all inclusive są popularne wśród klientów, gdyż pozwalają na odpoczynek bez konieczności zamartwia się np. o wyżywienie. Z tego względu dostępne są w ofercie każdego porządnego biura podróży. Warto przy tym wiedzieć, że na urlop all inclusive można zdecydować się niezależnie od obranego kierunku podróży.

Opcja all inclusive z całą pewnością dostępna jest tam, gdzie wyjeżdża najwięcej turystów. A tych kierunków jest wiele, bo przez lata podróżnicy odkrywali kolejne kurorty. Dziś takie wczasy można spędzić m.in. na Cyprze, Majorce, Wyspach Kanaryjskich, wyspach greckich np. Rodos czy w Turcji.

Materiały prasowe

#kapitalnebabki
Share