Wspólny czas z rodziną? Tylko aktywnie!

Ruch i aktywność fizyczna – zwłaszcza ta na świeżym powietrzu – to najlepsze co można zaoferować swojej rodzinie. Wpływa to pozytywnie nie tylko na samopoczucie, ale również na kondycję i zdrowie każdego członka rodziny. Co więcej, wspólne spędzanie czasu podczas ruchu uczy dobrych zasad, rozwija kooperację oraz mocno integruje i wzmacnia więzy. Jaką zabawę jednak wybrać, aby cała rodzina miała taką samą frajdę i podchodziła do danej rozrywki ze szczerą przyjemnością? Oto propozycje!

Klasyczny badminton

Gra w badmintona to znana od pokoleń forma spędzania aktywnego czasu, która nie wymaga wielkich umiejętności ani sprawności i jest do opanowania niemal przez każdego. Do gry w badmintona niezbędne są drewniane paletki oraz lotka z piór oraz kawałek płaskiej i bezpiecznej przestrzeni – najlepiej krótko skoszonego trawnika. Rozgrywka może przyjąć nieco bardziej oficjalną formą, jeśli „boisko” przedzieli się siatką, która rozdzieli obie połówki należące do każdego z przeciwnika lub grającej razem pary. Wówczas można pokusić się o liczenie punktów i grę dążącą do wygrania danego setu. Badminton może jednak nieco znudzić członków rodziny, jeśli każdy z nich nie zaangażuje się w dobieganie do upadającej lotki i starania się ze wszystkich sił na przebicie jej na drugą stronę siatki. Plusem jest jednak zdecydowanie niewielki koszt sprzętu oraz jego ponadczasowość.

Frisbee

Plastikowy latający talerz zwany popularnie frisbee to ciekawa forma spędzania czasu z rodziną, która wymaga nieco więcej treningu i zdecydowanie więcej przestrzeni. Każde dobiegnięcie do mknącego talerza wymaga niezłej kondycji i wygodnego stroju, zaś celne wyrzucenie talerza to efekt wielu prób i pracy nad techniką oraz odpowiednim ruchem dłoni. Frisbee jest doskonałą propozycją dla rodzin z nieco starszymi dziećmi i zdecydowanie wymaga bezwietrznej pogody. Regularny trening przynosi jednak szybki progres, a wówczas rozgrywka zamienia się w prawdziwą przyjemność i frajdę!

Wyrzutnie Nerf

Zabawkowy rodzaj broni o własnej nazwie Nerf to ciekawy wynalazek, który od lat trafia do zbiorów rodzin poszukujących nowych, alternatywnych opcji spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Pod nazwą Nerf kryją się wyrzutnie strzałek, które potrafią frunąć na naprawdę spory, imponujący dystans! Strzałki zasilające każdą broń Nerf są wykonane z miękkiej pianki, która nie robi krzywdy ani nie brudzi obiektu, w który trafia. Dzięki temu rozgrywkę Nerf można rozegrać w każdej przestrzeni – czy to w ogrodzie czy w przestrzennym salonie domu! Jesteśmy przekonani, że to właśnie ta opcja zabawy w ruchu najbardziej spodoba się całej rodzinie, dzięki całej gamie różnorodnych wyrzutni oraz masie bajerów, które potrafią zrobić z niej naprawdę zaawansowany sprzęt!

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Pasuje do każdej okazji i zróżnicowanych dań. Coraz chętniej celebrujemy…