Wybór obrączek ślubnych w kilku krokach

Wybranie idealnych obrączek nie jest łatwym zadaniem. Powinny być estetyczne, wyróżniać się na tle innej biżuterii i równocześnie muszą być wygodne. W końcu obrączki powinno się nosić każdego dnia, więc nie powinny uwierać czy przeszkadzać w poruszaniu palcami. Jak dobrze wybrać obrączki?

Krok 1: Materiał

Na początek trzeba zdecydować się na materiał, z którego ma być zrobiona obrączka. Tradycyjnie używa się złota, które wyróżnia się wysoką trwałością. Jest ono dostępne w kilku kolorach: żółtym, różowym, białym, a nawet czerwonym i czarnym. Modne są też obrączki wykonane z wolframu czy platyny. Można też znaleźć modele srebrne czy z drewna. Ciekawą opcją są obrączki wyprodukowane z estetycznie połączonych ze sobą materiałów o różnych kolorach. Jeśli zdecydujesz się na konkretny rodzaj kruszcu, z którego ma być zrobiona obrączka, to wybór zdecydowanie zostanie zawężony.

Krok 2: Szerokość

Jeśli już wiesz, w jakim kolorze będzie Twoja obrączka, to powinieneś zastanowić się na jej szerokością. Powinna ona być dopasowana do wielkości dłoni. Na większych palcach lepiej prezentują się szersze obrączki, a na mniejszych – węższe. Szerokość obrączki najłatwiej jest dobrać poprzez mierzenie różnych wariantów i wybór tego z nich, który najlepiej się prezentuje na dłoni.

Wybór obrączek ślubnych w kilku krokach

Krok 3: Ozdoby

Powinieneś też zastanowić się nad ozdobami umieszczonymi na obrączce. Już od kilku sezonów zwykłe, gładkie obrączki nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Zdecydowanie bardziej modne są obrączki, które są wykonane z połączonych materiałów. Połączone kolory pełnią funkcję dekoracyjną. Często można też zauważyć modele z ozdobnym paskiem w innym kolorze. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się obrączki z kamieniami szlachetnymi. Pierścionek z czarnym diamentem to prawdziwy hit. Jest bardzo modny, a dzięki wykorzystaniu dość rzadkiego kamienia jest też wyjątkowy. Warto też pamiętać o tym, że czarne diamenty wyglądają niezwykle luksusowo. Ozdobione nimi pierścionki to ekskluzywna biżuteria, która na pewno będzie dobrą pamiątką ze ślubu, którą z przyjemnością będziesz nosić przez całe życie.

Krok 4: Rozmiar

Kiedy już wybrałeś model obrączki, pora przystąpić do najtrudniejszego – wyboru dobrego rozmiaru. Jeśli już masz jakiś pierścionek, który dobrze leży, to wystarczy zmierzyć jego średnicę. Można to zrobić nawet przy pomocy zwykłej linijki, choć pomiar przy pomocy suwmiarki jest bardziej precyzyjny. Jeśli jednak obrączka to Twój pierwszy pierścionek, to najlepiej będzie, jeżeli wybierzesz się do jubilera. W każdym sklepie z biżuterią powinien znajdować się specjalny pojemnik, w którym są umieszczone pierścionki we wszystkich dostępnych rozmiarach. Należy je kolejno przymierzać, aż znajdzie się ten właściwy. Często pracownicy sklepów jubilerskich są w stanie niemal idealnie określić rozmiar obrączki już po samym spojrzeniu na dłoń. Przy doborze rozmiaru obrączki czy pierścionka z czarnym diamentem pamiętaj, by wybrać rozmiar odrobinę za luźny. Dzięki temu, gdy latem spuchną Ci dłonie, obrączka nie będzie uwierać.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sprawdź, co gwiazdy mówią na temat twojej kariery i biznesu…