Z czego wykonane są wypełniacze eko do paczek?

wypełniacze eko do paczek

Precyzyjne zabezpieczenie paczki gwarantuje jej bezproblemowe dotarcie do klienta. Producenci wypełnień oferują sklepom internetowym zróżnicowane formy wypełniaczy – nie zawsze jednak są one ekologiczne. Jeżeli sprzedawca w trosce o środowisko naturalne postawić chce na wypełniacze eko do paczek, koniecznie zdecydować się powinien na biodegradowalny papier.

Duża żywotność papieru

Klasyczna folia bąbelkowa wykonana jest z tworzywa sztucznego. Doskonale wszyscy wiemy, jak niebezpieczny dla naszej planety jest plastik. Materiał ten rozkłada się setki lat, wyrządzając środowisku naturalnego ogromną krzywdę. Zagrożona jest jednak nie tylko nasza planeta, ale również zwierzęta. Znalezienie alternatywy dla folii bąbelkowej było zatem konieczne. Doskonale sprawdził się w tym przypadku ekologiczny papier. W pełni biodegradowalny materiał wydaje się być idealnym odpowiednikiem plastiku. Włókna celulozy cechują się niezwykłą trwałością. Powstałe przy ich udziale wyroby papiernicze mają żywotność aż do 8 razy. Oczywiście należy pamiętać o prawidłowej segregacji makulatury – wówczas możliwe jest prawidłowe przeprowadzenie procesu recyklingu.

wypełniacze eko do paczek

Wypełniacze eko do paczek, wykonane z papieru, coraz chętniej wykorzystywane są przez sklepy internetowe. Pomimo ogromnej wytrzymałości papieru, jest on jednocześnie niezwykle delikatny. Poradzi sobie zatem z każdym rodzajem produktu, nawet z delikatnymi artykułami. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ szklane bądź ceramiczne przedmioty są szczególnie narażone na zniszczenie podczas transportu.

Ochrona dla delikatnych przedmiotów

Zabezpieczenie przesyłki w formie plastra miodu chroni zawartość przed pęknięciem lub zarysowaniem. Plaster miodu cechuje się dodatkowymi walorami estetycznymi, znacząco wpływając na wygląd całej przesyłki. Podczas pakowania szczególną uwagę zwrócić również należy na wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie. W tym przypadku doskonale sprawdzą się papierowe wstęgi, które amortyzują ewentualne wstrząsy. Wykorzystanie ich we wnętrzu paczki sprawi, iż przesyłka bezpiecznie trafi do klienta.

Wypełniacz do kartonów w formie papierowej dedykowany jest każdemu rodzaju produktów. Niezależnie od oferowanego asortymentu, na wypełnienie tego typu zdecydować może się każdy sklep internetowy. Nie jest konieczne posiadanie specjalistycznej maszyny, produkującej papierowe wypełnienia. Wystarczy podjąć współpracę z producentem, profesjonalnie zajmującym się produkcją, a następnie zaopatrzyć się u niego w wybraną ilość wypełnienia.

Artykuły sponsorowane

Share