Zatrzymać starzenie

Od wieków próbowano wynaleźć recepturę eliksiru młodości. W dzisiejszych czasach zrobimy wszystko, aby zatrzymać proces starzenia i wciąż wyglądać młodo. Elementem walki ze starzeniem się skóry są różnorodne kosmetyki anty age. Jak zatrzymać starzenie?

Kolagen w skórze

O gładkości i elastyczności skóry decyduje zawartość kolagenu, czyli białka oraz elastyny. U osób młodych kolagenu jest aż 70 proc., a elastyny około 3 proc. Wraz z upływem czasu nasza skóra zaczyna się marszczyć, co wynika z niedoboru białka.

Od wieków człowiek poszukuje sposobu na wieczną młodość. Już w średniowieczu alchemicy produkowali „eliksiry młodości”, destylując, ekstrahując i macerując rośliny, minerały, jady i tkanki zwierzęce. Przez lata naukowcy i wynalazcy ogłaszali światu, że wynaleźli sposób na zatrzymanie czasu. Lanolina, gliceryna, witaminy, antyoksydanty, koenzym Q-10 – to tylko jedne z licznych substancji, które z założenia mają odmładzać skórę. Czy rzeczywiście działają? Trudno powiedzieć, ale najnowsze badania kosmetologiczne dają nadzieję na to, że być może nie zatrzymamy starzenia się skóry, ale spowolnimy ten proces i nadamy naszej skórze znacznie lepszy wygląd.

Spektakularne odmłodzenie

Obecnie na rynku kosmetologicznym popularność zdobywają innowacyjne kremy odmładzające, które mają aktywować geny młodości w skórze człowieka. Kremy te są produkowane przez markę kosmetyczną Kolastyna. Producent podkreśla, że ich wykorzystywanie na co dzień pozwoli kontrolować proces starzenia się skóry, dzięki czemu odzyska ona swoją dawną jędrność i młody wygląd.

Kremy te zostały opracowane z wykorzystaniem unikalnej technologii epigenetycznej. Opracowano ją w Laboratorium Naukowym Lirene i zastosowano do produkcji linii kosmetyków do skóry AGE re-GENeration. Zgodnie z zapewnieniami producenta, używając każdego dnia tych kremów można regulować pracę najważniejszych genów, które decydują o kondycji skóry w różnym wieku. W wyniku działania technologii epigenetycznej następuje efektywna aktywacja tzw. genów młodości, które odpowiadają za odbudowę białek podporowych skóry (kolagenu traconego wraz z wiekiem), a także posiadają działania dermo-naprawcze. Dzięki nim można regulować koloryt skóry, dążąc do uzyskania nieskazitelnej cery. Kremy wyciszają w sposób radykalny działanie genów znajdujących się w skórze, które powodują negatywne zjawiska, m.in. stres oksydacyjny czy procesy mikro zapaleń.

Należy stosować kremy AGE re-GENeration systematycznie, każdego dnia, aby uzyskać efekty w postaci odmłodzenia skóry, zwłaszcza w obrębie twarzy.

Artykuł partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Karnawał czy okrągła rocznica znajomych to świetna okazja do tego,…