Zawieszki dla smoczka – fanaberia czy rzecz niezbędna?

Zawieszki dla smoczka

Nieważne, czy Twoje dziecko używa smoczka systematycznie, czy tylko co jakiś czas, by umilić sobie czas spacerków. Jeśli używacie smoczków nawet bardzo okazyjnie to warto przemyśleć kwestię zakupu odpowiedniej zawieszki. Dlaczego to tak ważne?

Smoczek towarzyszy dzieciom w różnym okresie życia i często w bardzo niesprecyzowanej intensywności. Część dzieci nie toleruje smoczka w buzi, a pozostałe nie wyobrażają sobie bez nich życia. Co ważne, dobry smoczek to nie tylko gadżet do ssania, ale przede wszystkim świetne akcesorium do relaksacji. Co należy wiedzieć o smoczkach i dlaczego warto zainwestować pieniądze w dobrą zawieszkę?

Smoczek i dziecko – stosować, czy nie?

Jeszcze kilka lat temu wiele mam sukcesywnie i skrupulatnie zakazywało stosowania smoczków przez ich dzieci. Bardzo krzywdząca opinia o tym, że powodują one wadę zgryzu prawie wyeliminowała je z zastosowania. Dziś, profesjonalne marki przygotowujące produkty dla dzieci zachęcają do zakupu smoczka, jako świetnego akcesorium do zabawy i dla relaksacji. Smoczek jest bowiem dla dziecka bardzo ważny. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia.

Smoczek, pod warunkiem, że pochodzi z pewnego źródła, a jego kształt jest dopasowany do odpowiedniego okresu wzrostu malucha, może dać mu wiele przyjemności. Przede wszystkim bardzo kojąco wpływa na momenty złości, rozżalenia lub stresu. Ssanie uspakaja, wycisza i pomaga zasnąć, a w okresie ząbkowania to właśnie podgryzanie smoczka koi towarzyszący wyrzynaniu się zębów ból. 

Smoczki wykonane w fantazyjnym designie i w przyjemnym kształcie można dopasować zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Dzięki temu każdy maluch prezentuje się w tym akcesorium niepowtarzalnie.

Dlaczego zawieszka do smoczka to rzecz niezbędna?

Przede wszystkim dlatego, że dziecko z każdym miesiącem swojego wzrostu staje się coraz bardziej aktywne i ruchliwe. Okresy snu zmniejszają się, a dziecko chętnie sięga po różnorodne bodźce z otoczenia. Ruchliwość i obserwacja są ważne dla jego prawidłowego rozwoju oraz motywują do kolejnych wyzwań.

Mniej więcej w czwartym miesiącu życia dziecko nie chce już bezczynnie leżeć. Zaczyna podpierać się na rączkach i sięgać po różne przedmioty, a w wózku przechyla się na prawo i lewo, a następnie wyciąga smoczek z ust. O ile taki smoczek wypadnie dziecku podczas zabaw na kanapie to nie ma kłopotu z jego szybkim przemyciem. W czasie spacerków, wyrzucanie smoczka poza wózek może być już nie lada utrudnieniem. 

Systematyczne mycie takiego smoczka jest niemożliwe, a zabrudzony nie może trafić ponownie do ust niemowlaka. I właśnie na tego typu sytuacje stosuje się zawieszkę do smoczka, która podtrzymuje go blisko rączek dziecka i z dala od podłoża. Zawieszka w fantazyjnym wzorze oraz ciekawej kolorystyce to nie tylko dekoracja wózka, ale element stymulujący malucha do sięgania po nią i zabawę. Wybierając taką zawieszkę warto postawić na modele wykonane z bezpiecznych materiałów i atestowane, aby mieć pewność, że wszystko, co trafia do rączek naszego malucha, jest bezpieczne. Tutaj znajdziesz takie modele: https://bamboli.pl/405-zawieszki-do-smoczka

Share