Aplikacje mobilne dla kobiet w ciąży

Żyjemy w czasach, w których technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Dzięki temu kobiety w ciąży, mogą skorzystać z wielu bardzo atrakcyjnych możliwości. Aplikacje mobilne dla ciężarnych to innowacyjne rozwiązanie, które dostarcza wiedzy i ciekawych informacji. Nasze babki mogły tylko pomarzyć o takiej funkcji, która oblicza nam tydzień oraz dzień ciąży czy informuje o tym, że dziecku rosną już włoski. To fantastyczna opcja z której warto skorzystać. Jakie są aplikacje mobilne dla kobiet w ciąży?

Większość aplikacji dla kobiet w ciąży jest dostępnych na system Android. Posiadaczki smarfonów z różnymi systemami jak np. iOS czy Windows nie mają tak szerokiego wyboru. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zainstalowanie aplikacji na telefonie partnera, który posiada inny system niż my.

Aplikacje mobilne dla kobiet w ciąży

Poniżej przedstawmy kilka najciekawszych i najpopularniejszych aplikacji na telefon dla kobiet w ciąży.

A Wy którą z nich polecacie? Zapraszamy do sondy, która znajduje się pod artykułem

HiMommy! – Ciąża

Po wpisaniu daty porodu użytkownik będzie codziennie otrzymywała informacje o dziecku wraz z piękną grafiką, inną na każdy tydzień oraz średnią wagą i wzrostem (na każdy dzień przez cały okres trwania ciąży).

Aplikacja daje mamom proste w obsłudze, klikalne listy :
– 39 najważniejsze rzeczy do wzięcia do szpitala dla mamy
– 15 najważniejszych rzeczy do wzięcia do szpitala dla maluszka
– 54 najważniejsze rzeczy do domu
himomy

Dostępny: Android

Kalendarz ciążowy – MamaZone.pl

Aplikacja co tydzień dostarcza ciekawych animacji dotyczących rozwoju dziecka, ale także porady ekspertów. Porady dotyczą w szczególności odżywiania się w ciąży czy różnych dolegliwości jak np. mdłości czy bóle głowy. Pełna wersja kosztuje 1,79 euro.

kalendarz ciązowy

Dostępny: Android, iOS

Moja ciąża z eDziecko.pl

Aplikacja  zawiera praktyczne ciążowe porady wraz z filmami i zdjęciami (na każdy tydzień) pokazującymi rozwój dziecka podczas ciąży. W aplikacji odnajdziemy także dodatkowe funkcje takie jak: terminarz czy kalkulator wagi ciąży. Opiekunem merytorycznym aplikacji „Moja ciąża” jest ginekolog-położnik, dr Grzegorz Południewski. Zaletą aplikacji, jest to że działa nawet jak nie masz dostępu do internetu.

moja ciąz edziecko

Dostępny: Android, iOS

Moja Ciąża

Odlicza dni do porodu i porównuje wielkość maluszka do różnych owoców jak np. papryka czy kiwi. Aplikacja pozwala monitorować ruchy dziecka, poprzez codzienne liczenie ruchów, czasu trwania skurczy i odstępów między nimi. Dodatkowe funkcje to: kalendarz, kontrola wagi, zalecane ćwiczenia oraz informacje na temat wyprawki.

moja ciążaDostępny: Android, iOS, Windows

Muzyka dla Ciężarnych

Aplikacja inna niż wszystkie. Dostarcza spokojnej, relaksacyjnej muzyki, która jest idealna dla maluszka.  Muzyka klasyczna według najnowszych badań jest muzyką inteligencji. Analiza dowiodła, że w odpowiedni sposób stymuluje mózg i poprawia rozwój dziecka. Do tego muzyka klasyczna zmniejsza stres czy depresję ciążową.
muzyka dla cieżarnych

Dostępny: Android

Nasza ciąża

Bardzo prosta aplikacja, która idealnie sprawdza się jako tapeta na telefon. Odlicza dni do porodu regułą Naegelego (poród 280 dni od ostatniej miesiączki)., pokazuje aktualny tydzień, dzień ciąży oraz trymestr.  Dodatkowo możesz udostępnić informacje znajomym w kanałach social media.

nasza ciąża

Dostępny: Android

Będę mamą – kalendarz ciąży Flavit

To aplikacja w formie pamiętnika ciążowego. Możesz dodawać zdjęcia czy robić notatki. Gdy zamieścisz minimum 5 zdjęć aplikacja pozwoli Ci wygenerować filmik z przebiegu ciąży. Dzięki powiadomieniem nie zapomnisz o zażywaniu witamin czy wizycie u ginekologa. Co tydzień otrzymujesz informacje na temat rozwoju dziecka i zmian w Twoim ciele. Aplikacja zawiera również listę imion.

będę mamą flavit

Dostępny: Android, iOS

Tajemnica ciąży- Tantum Rosa

Aplikacja podzielona jest na sześć sekcji. Zawiera również kilka kalkulatorów: np. płodności, daty porodu a także mnóstwo informacji dotyczących diety, higieny i sposobu życia w okresie ciąży. Aplikacja zawiera także funkcję: „Wybierz imię dla Twojego dziecka” – w której to dostępna jest księga imion dla chłopców i dziewczynek wraz z opisem ich znaczenia. Dodatkowo znajduje się kalendarz imienin. Aplikacja idealnie sprawdza się dla kobiet tuż po porodzie, ponieważ zawiera pierwsze cenne wskazówki dla młodej mamy.

tajemnica ciazy tantum

Dostępny: Android

Asystent Ciążowy

Polska wersja angielskojęzycznej aplikacji Pregnancy Assistant. Co tydzień otrzymujesz nową dawkę informacji na temat rozwoju dziecka. Wystarczy wprowadzić datę ostatniej miesiączki, aby otrzymać zbliżoną wagę dziecka czy jego długość.
asystent ciązowy

Dostępny: Android,  Windows

fot. play.google.com,  ibnlive.in.com

Polecam aplikacje mobilne dla kobiet w ciąży:

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Share

Podziel się swoją opinią

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Od kilku sezonów zauważyć można że przyszłe panny młode zamiast…