FASHION SHOWER – wywiad

Patronat medialny Feszyn.com

26-tego września we Wrocławskim klubie Eter projektanci z całej Polski wezmą udział w Fashion Shower vol.2.  Ta wyjątkowa impreza, to nie tylko pokazy mody młodych i wybitnych projektantów, to także konkurs, zakupy i rozrywka na wysokim poziomie. Portal Feszyn.com objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. W związku z tym spotkałam się z organizatorami, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat imprezy. Przeczytajcie, czego możecie się spodziewać na Fashion Shower. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia !

fashion shower konkurs

KONKURS

Info dotyczące Fashion Shower TUTAJ

Minęło ponad półtora roku od pierwszej edycji Fashion Shower. Dlaczego zdecydowaliście się na kolejną edycję?

Barbara: We Wrocławiu nie ma wiele fajnych imprez modowych. Wrocław dopiero otwiera się na imprezy związane z modą. Pomysł pojawił się nagle, pod wpływem chwili i emocji i nie czekaliśmy długo na jego realizację. Chcieliśmy zrobić to z rozmachem. Pierwsza edycja przyjęła się bardzo dobrze. Minęło od niej trochę czasu, ale tylko dlatego, aby dokładniej przeanalizować wszystkie aspekty, tak aby było jeszcze lepiej od poprzedniej edycji. Były różne opinie na temat samej organizacji, ale one zmobilizowały nas do stworzenia kolejnej edycji.

Czym konkretnie będzie różnić się duga edycja od pierwszej?

Barbara: Ta edycja na pewno będzie się różniła od poprzedniej, na pewno samą koncepcją, ponieważ w pierwszej edycji Fashion Shower stawialiśmy na projektantów nie do końca początkujących, ale z pewnymi osiągnięciami. Na pierwszej edycji pojawił się m.in. Gavel czy Kasia Hubers. W tej edycji, postanowiliśmy zrobić coś całkowicie nowego i skupić się na początkujących projektantach, którzy są nie tylko zdolni i mają genialne projekty. Ważne dla nas było też to, aby ich projekty były do codziennego użytku, tak aby każdy mógł je kupić i nosić na co dzień.

W jaki sposób wybieraliście projektantów, którzy pojawią się na pokazie mody?

Kamil: Przeglądaliśmy maxmodels, który jest też partnerem całego eventu. I to właśnie na tym portalu znaleźliśmy projektantów, których chcieliśmy zaprezentować na Fashion Shower. To nie było nic skomplikowanego, wysyłaliśmy informację mailową dotyczącą planowanej imprezy do projektantów. Odpowiedzi, na naszą wiadomość było naprawdę sporo. Przyszło wiele bardzo ciekawych zgłoszeń, a wybór tylko kilku z nich nie był łatwy. Wybraliśmy 12 projektantów, którzy będą mogli zaprezentować swoją kolekcję podczas Fashion Shower we wrześniu. Nasz wybór był w znacznej części uzależniony od tematu imprezy. To muszą być ubrania użytkowe, takie które można założyć.

Barbara: Ważne też było, aby to nie była typowa sieciówka czy masówka. Aby jednak , była unikalność tych projektów. Każdy projektant jest inny i na swój sposób indywidualny.

Co zaprezentują projektanci?

Barbara: Pojawią się projekty lekkie, zwiewne, na co dzień czy wieczorowe. Impreza odbywa się we wrześniu, ale nie będzie to kolekcja jesień-zima. Projektanci mają całkowitą swobodę. Każdy może przygotować to, co według niego spodoba się przybyłym gościom. Każdy projektant zaprezentuje na wybiegu 6 sylwetek.

Na liście projektantów, są tak naprawdę same projektantki…

Kamil: Złożyło się tak, że zgłosiło się do nas więcej kobiet, niż mężczyzn. Płeć akurat nie decydowała o wyborze (śmiech).

Fashion Shower to nie tyko pokaz mody, to także konkurs dla projektantów

Barbara: Projektanci zaprezentują tylko 6 sylwetek, muszą odpowiednio wybrać projekty z swoich kolekcji, aby spodobały się one gościom i Jury. Jest 12 projektantek i jest 6 sylwetek, więc ważne jest aby wszystko przebiegło sprawnie w odpowiednich ramach czasowych.

Kamil: Wszyscy projektanci prezentują kolekcję w dwóch głównych celach. Chcą zaprezentować swoje propozycje, pokazać je i siebie jako projektanta. Oraz biorą udział w konkursie, w którym mogą wygrać realizacje filmu reklamującego projektanta i jego twórczość. Dodatkowo nasza firma Inception Media pomaga w promocji zwycięskiego projektanta.

Barbara: Pan Piotr Wawrzynów, ufunduje też nagrodę z Galerii DNA dla zwycięskiej projektantki.

Wybraliście bardzo specyficzne jury. Dlaczego akurat ta czwórka?

Kamil: Krystyna Mazurówna – Już przy poprzedniej edycji była zainteresowana wsparciem naszego projektu, Pani Krystyna cały czas jest aktywna i w całym kraju wspiera ambitne projekty. Wprowadzi do naszej imprezy mnóstwo pozytywnej energii i cennych sugestii w stronę projektantów.

Kamil: Marta Wolniak ponieważ, jest aktywna w branży. Zna się na stylizacji, była asystentką Gosi Baczyńskiej, jest wykształcona w kierunku projektowania ubioru. Jest genialną i świetną osobą i wiedzieliśmy o tym, ze koniecznie musi znaleźć się w składzie jury.

Barbara: Marita Bobko otwiera i zamyka swoim pokazem mody, całą imprezę. Jest projektantką, wie jak jest ciężko zacząć, pokazać się. Zna pracę projektanta „od kuchni”. Myślę, że świetnie odnajdzie się w jury. Piotr Wawrzynów prowadzi swoją galerię sztuki w Sky Tower. Popatrzy na kolekcję w inny sposób, bardziej artystyczny. Spojrzy też męskim okiem, na pewno wniesie coś ciekawego do całego eventu.

Zależy nam na tym, aby osoby w jury były różne osobowościowo, ale tez miały inne doświadczenia. Są to osoby, konkretne, które w precyzyjny sposób wyrażą swoja opinię na temat danego projektanta. Jury nie będzie miało sztywnej konstrukcji, nie będzie dystansu. Myślę, że wszyscy świetnie się dogadają.

Jak będzie wyglądała praca jury? Będą oceniać na koniec, w trakcie? Będziemy mogli usłyszeć ich opinie?

Barbara: Po zaprezentowaniu sylwetek przez projektanta, Jury wypowie się na jego temat. Będą komentować co im się podoba a co nie. Więc ich praca, będzie w trakcie i oczywiście na koniec imprezy, wyrażą zdanie na temat zwycięzcy.

Na ostatniej edycji był koncert Deyva, czego możemy spodziewać się we wrześniu?

Kamil: Zobaczymy Martina Volkena, który brał udział w wielu znanych programach rozrywkowych. Zaprezentuje parodie znanych polskich celebrytów. Będą występy taneczne i wiele innych atrakcji, których na razie nie zdradzimy.

Barbara: Przybyli goście będą mogli skorzystać z bezpłatnego makijażu, współpracujemy też z Akademią Berendowicz&Kublin, którzy zatroszczą się również o atrakcje dla gości.

Czy na evencie pojawią się znane osoby, celebryci, vipy?

Kamil: Tajemnica (uśmiech). Zdradzimy tuż, przed samą imprezą.

Kto może przyjść na Fashion Shower?

Barbara: Impreza jest biletowana. Będzie przedsprzedaż biletów i możliwość zakupu w trakcie. Przyjść może każdy zainteresowany.

 

Z Barbarą i Kamilem, współwłaścicielami agencji Inception Media rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

Share