Jak dbać o włosy zimą? Najlepsze porady!

Jak dbać o włosy zimą

My, jako kobiety bardzo starannie dbamy o swoje włosy. Chcemy, aby lśniły, były puszyste i dbamy o ich końcówki stosując różnorodne odżywki, balsamy czy maski. Powoli zbliża się okres, którego każda kobieta obawia się najbardziej – zima.  To właśnie wtedy nasze włosy niszczą się najbardziej. Nawet przez zwykły wełniany sweter, który przez tarcie może spowodować rozdwajanie się końcówek! Ale spróbujmy temu zaradzić. Zapoznajcie się z najważniejszymi regułami, które mówią jak chronić nasze włosy zimową porą. Jak dbać o włosy zimą? Najlepsze porady!

Zrezygnujmy z odżywek bez spłukiwania

Mimo że, odżywki tego typu są bardzo łatwe w aplikowaniu i przeznaczamy na nie zdecydowanie mniej czasu, to jednak bardzo obciążają nasze włosy, co może prowadzić do ich wypadania. Zostańmy przy mgiełkach oraz odżywkach, które można spłukiwać.

Jak dbać o włosy zimą

Nawilżaj włosy

I rób to jak najczęściej! Włosy, tak samo jak skóra kochają być nawilżone. Stosuj kwas hialuronowy, aloes czy panthenol. Jeśli nie masz ich pod ręką, przejdź się do kuchni i wykorzystaj do tego.. miód!

Noś czapkę

Mróz osłabia cebulki włosów, co może być przyczyną wypadania. Należy im zapewnić ciepło. Ale uwaga! Włosy nie lubią również przegrzania, więc zdejmuj ją od razu w pomieszczeniach, do których wchodzisz.

Jak dbać o włosy zimą

Spróbuj ograniczyć używanie suszarki, lokówki i prostownicy

Wszystkie te przedmioty sprawiają, że nasze końcówki rozdwajają się w zastraszającym tempie. Jednak zimą proces ten, odbywa się dwa razy szybciej i ze zdwojoną siłą. Dlatego w  miarę możliwości zapomnij o w/w przedmiotach codziennego użytku.

Jedz owoce i warzywa!

Zimą nie możemy sobie pozwolić na utratę witamin. Przez ich brak nasze włosy są znacznie słabsze. Jeśli za nimi nie przepadasz, możesz zainwestować w suplementy.

Jak dbać o włosy zimą

Nie myj włosów, tuż przed wyjściem

Gwałtowna zmiana temperatury – gorąca woda i mróz na zewnątrz – osłabia włosy i niszczy ich strukturę. Włosy myj wieczorami i zaplataj je w warkocz – tak niszczą się najmniej.

Nie farbuj włosów!

Większość farb do włosów bardzo źle na nie wpływa. A co dopiero zimową porą! Jeśli nie masz innego wyjścia i po prostu musisz je pomalować – użyj henny, która nadaje włosom efekt taki sam jak farba.

Karolina Bodura

Artykuł powstał przy współpracy ze stylistkami Afrodyty – Salonu Piękności w Łodzi.

Share