Jak działają tablice manipulacyjne? Kiedy warto kupić ją dziecku?

Tablice manipulacyjne to wysokiej jakości zabawki edukacyjne kierowane do małych dzieci. Mają doskonały wpływ na motorykę, rozwój umysłowy oraz fizyczny, a także wspierają procesy wychowawcze. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, dlaczego warto kupić tablicę manipulacyjną oraz jak wybrać najlepszą!

  1. Jak wygląda tablica manipulacyjna?
  2. Jakie przedmioty mogą znaleźć się na tablicy manipulacyjnej?
  3. Od jakiego wieku warto kupić dziecku tablicę manipulacyjną?
  4. Czy kupowanie zabawek edukacyjnych wpływa na rozwój dziecka?
  5. Jakie działanie ma tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne to doskonały pomysł zarówno dla swojego dziecka, jak i na elegancki prezent dla młodych rodziców. Obecnie na rynku można spotkać ogromny wybór zabawek tego typu. Zwykle są wykonane z najwyższą starannością oraz przy użyciu wysokiej jakości materiałów, np. drewna. 

 

Jak wygląda tablica manipulacyjna?

Nowoczesne tablice manipulacyjne mogą przyjmować różne kształty oraz wielkości. W zależności od modelu mogą być stojące lub wiszące. Na płaskiej, zwykle drewnianej powierzchni, przytwierdzone są bardzo różnorodne przedmioty. Ze względów technicznych nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do ich rodzaju. 

Jakie przedmioty mogą znaleźć się na tablicy manipulacyjnej?

Tablice manipulacyjne mogą być wyposażone w szereg bardzo atrakcyjnych dla dziecka przedmiotów. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju zapięcia, takie jak suwaki, guziki, sznurówki czy zatrzaski. To doskonałe ćwiczenie dla rozwijających się rączek. 

Dodatkowo na tablicach manipulacyjnych często spotkać można elementy, które się przekręcają. Mogą być to zarówno koła zębate, klucze, jak i wszelkiego typu obciążniki, które można wprawić w ruch. Wiele modeli tablic tego typu ma również przyciski. Świetnie sprawdzają się kalkulatory i piloty. Chcąc naciskać niewielki guzik, dziecko musi wykonać bardzo precyzyjny ruch. 

Świetnie sprawdzają się także przedmioty codziennego użytku, takie jak np. klamka czy zamek w drzwiach. Ciekawą opcją jest personalizacja tablicy. Można wybrać kolor, dodać imię i ozdoby. 

tablice manipulacyjne

Od jakiego wieku warto kupić dziecku tablicę manipulacyjną?

Tablice sensoryczne, w których działają poszczególne elementy, wzbudzają ogromne zainteresowanie w dzieciach. Już kilkumiesięczne niemowlę, gdy tylko samodzielnie nauczy się siadać, bardzo chętnie wyciąga rączki do wszystkiego, co można naciskać i dotykać. W przypadku większych i bardziej rozbudowanych tablic zaleca się kupowanie ich po 1 urodzinach dziecka. Z pewnością będzie to zabawka, która przyciągnie uwagę dziecka na długie godziny. 

Czy kupowanie zabawek edukacyjnych wpływa na rozwój dziecka?

Zabawka drewniana to nie tylko produkt wysokiej jakości o ciekawym wyglądzie. Tablica tego typu poprawia zdolności manualne już od pierwszych chwil zabawy. 

Pierwsze miesiące oraz lata życia to okres najbardziej intensywnego i naturalnego rozwoju. W tym czasie dziecko nie tylko poznaje świat wszystkimi zmysłami, ale również trenuje nowe umiejętności. W tym przypadku nową i bardzo fascynującą umiejętnością będzie łapanie, naciskanie i odpinanie. 

Jakie działanie ma tablica manipulacyjna? 

Każda wysokiej jakości zabawka edukacyjna ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. W przypadku tablicy manipulacyjnej skupia się on na intensywnym rozwoju motoryki małej. Precyzyjne ruchy, poznawanie nowych przedmiotów, dźwięków i ruchów pozwoli na szybsze usamodzielnienie się, np. z zapinaniem kurtki czy zasuwaniem suwaka. Dziecko z pewnością będzie bardzo dumne z każdej nowej umiejętności! 

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Początek nowego życia tworzącego się w brzuchu mamy to prawdziwy…