Jakie są najważniejsze elementy galanterii skórzanej?

galanteria skórzana

Do kategorii galanterii skórzanej zaliczamy wszystkie dodatki do odzieży wykonane z naturalnej, zwierzęcej skóry. Są to ozdoby wyjątkowo cenione ze względu na swój elegancki wygląd i trwałość. Największe wrażenie robią, gdy występują w zestawie. Skompletowanie go z wysokiej jakości elementów może niezwykle pozytywnie wpłynąć na wizerunek osoby, która takie dodatki nosi. Spójrzmy na kilka z najważniejszych z nich!

Portfele skórzane dla kobiet i mężczyzn

To jeden z najbardziej praktycznych dodatków wykonanych ze skóry. Galanteria skórzana jest nie tylko piękna, ale i użyteczna – męskie i damskie portfele są tego najlepszym przykładem. Wyciągamy je przynajmniej kilka razy dziennie, gdy płacimy za zakupy czy paliwo. Coraz częściej portfele skórzane pełnią raczej funkcję etui na karty kredytowe, dlatego ich projekty w ciągu ostatnich kilkunastu lat nieco się zmieniły. To również argument za tym, by wykorzystane wzornictwo stało na jak najwyższym poziomie. Warto pochwalić się galanterią skórzaną o wysokim standardzie wizualnym. Portfel jest jedną z najważniejszych jej elementów, ponieważ jest używany w obecności innych osób. Wersje damskie są zazwyczaj o wiele bardziej ozdobne. Mogą na przykład swą fakturą nawiązywać do wężowej skóry. Męskie portfele występują w stonowanych kolorach i korzystają ze sprawdzonych, dość konserwatywnych wzorów. 

Skórzane paski do spodni – eleganckie i trwałe

Nie tylko utrzymują dolną część garderoby w odpowiednim miejscu, ale i stanowią elegancki dodatek. Każdy produkt należący do kategorii galanterii skórzanej rządzi się swoimi prawami. Pasek nie zawsze jest na wierzchu (wiele zależy od zastosowanej stylizacji), ale w każdej sytuacji musi pasować do spodni i innych elementów galanterii skórzanej. Bardzo ważny jest również wygląd klamry. Męskie paski są zwykle dość masywne i szerokie, natomiast te przeznaczone dla kobiet cieńsze i zdecydowanie bardziej subtelne. Najbardziej ekskluzywne są paski w kolorze czarnym. Mogą one stanowić świetne uzupełnienie garnituru. 

Torebki damskie i torby męskie

Torebka jest oczywiście niezbędna każdej kobiecie – to w niej znajdują się przedmioty takie jak szminka, portfel czy parasol. Złośliwi mówią, że mało jest rzeczy, których w torebce znaleźć nie można. Są one z jednej strony projektowane z myślą o ich walorach praktycznych, z drugiej zaś muszą być zachwycające wizualnie. Torebka to coś, co dama nosi zawsze przy sobie, ten element galanterii skórzanej musi być więc całkowicie bez zarzutu. Musimy traktować go jako wizytówkę świadczącą o nienagannym stylu. Mężczyźni korzystają raczej z toreb służących im do noszenia laptopa, dokumentów, książek czy zapasowych ubrań. Modele przeznaczone dla panów są zazwyczaj bardziej surowe w formie. 

Zakup wysokiej jakości galanterii skórzanej może skutecznie odświeżyć Twoje stylizacje! Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, znajdziesz produkty ze skóry, które będą świetnym uzupełnieniem dla Twoich ubrań. 

Materiał sponsorowany

Share