Lekcje Madame Chic. – recenzja

W księgarniach na niemal każdej półce możemy znaleźć poradniki. Wszyscy mówią nam jak żyć, myśleć, jeść, ubierać się itd. Czytelnicy, którzy są nastawieni sceptycznie do tego typu literatury na pewno nie zawiodą się na książce Jeniffer L. Scott. Autorka pisze w sposób barwny i lekki, przez co czytanie jest niezwykle przyjemne. Nie jest to opasły tom, lecz dość  cienka lektura, którą bez większych problemów można przeczytać w jeden, długi wieczór.

lekcje-madame-chic-b-iext22301462edited

Jeniffer L. Scott opisuje w książce swoje wrażenia z czasów, gdy jako studentka wyjechała do Francji na wymianę. Mieszkała razem z pewną francuską rodziną i poznała doskonale ich specyficzne zwyczaje. Książka podzielona jest na trzy części dotyczące: diety i aktywności, stylu i urody oraz tego, jak żyć z klasą. W każdej z nich autorka dzieli się radami, które dostała od Madame Chic oraz swoimi przemyśleniami i motywami, dzięki którym zmieniała swoje życie i z szarej myszki stała się ikoną stylu.

Każdy, kto chociaż raz odwiedził Francję, bez wątpienia przyznaję, że oprócz znanej na całym świecie, wykwintnej kuchni, kraj ten, zachwyca zadbanymi, eleganckimi i stylowymi kobietami . Dyskretny makijaż, delikatne dodatki, wysmakowane stylizacje tworzą niepowtarzalny klimat szyku i klasy na francuskich ulicach. Jeniffer L. Scott opisuje jak ogromną zmianę wywarł na niej styl paryskich kobiet i jak z dziewczyny spędzającej większość czasu w dresie przed telewizorem zapragnęła stać się szykowną damą.

W książce znajdziemy też co nieco na temat spędzania czasu wolnego, celebracji życia, kulturze spożywania posiłków, tworzenia w ciągu dnia okazji do tego, aby poczuć się wyjątkowo, dzięki wykreowaniu odpowiedniego klimatu i nastroju dla zwykłych czynności. Dowiemy się także jak dbać o siebie, udoskonalać swój wygląd dzięki delikatnemu makijażowi, oraz ile radości może sprawić zamienienie rozciągniętego dresu na coś bardziej gustownego i wyjście na zakupy. Na odwieczny, kobiecy problem (Nie mam co na siebie włożyć!)  również znajdzie się rada.  Autorka przypomina nam , że lepiej zaopatrzyć się w jedną, solidną rzecz, niż wydawać masę pieniędzy na ubrania, które zalegają w naszych szafach. Niby wszystkie o tym wiemy, ale nie zaszkodzi przeczytać o tym raz jeszcze. Może tym razem uda się zmotywować do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy?

Jeniffer L. Scott prowadzi również cieszącego się dużą popularnością bloga The Daily Connoisseur , gdzie dzieli się z czytelniczkami swoimi sekretami dotyczącymi stylu życia, urody, zdrowia itd., co utwierdza w przekonaniu, że książka jest godna polecenia, a kobiety uwielbiają czytać porady dotyczące urody, zdrowia, mody, a jeśli dodatkowo jest to otulone francuskim klimatem, czytanie staje się podwójnie przyjemne.

Ta książka zapewne nie przewróci Waszego życia do góry nogami i nie wywoła ogromnej rewolucji, ale na pewno może zmotywować do małych zmian oraz pozbycia się pewnych nawyków, a zainteresowaniu się przedstawionymi w Lekcjach Madame Chic francuskimi sposobami na uczynienie z każdego dnia wykwintnego przyjęcia.

 

Anna Kwiek

 

Źródło zdjęcia : www.empik.com

 

Share