Blogi przejęły władzę w internetowej rzeczywistości. Duża liczba internautów czyta jakiegoś bloga. Modowego, kulinarnego, podróżniczego czy jakiegoś innego lifestyle’owego.

Modowe blogi cieszą się największą popularnością, a jakie stanowisko mają w tym modowe blogi dziecięce? Czy budzą podobne zainteresowanie jak inne blogi?

Maffashion, Macademian Girl, Jessica Mercedes oraz wiele innych dziewczyn dzięki swoim blogom stały się ikonami mody. Blogerki są zapraszane na pokazy wielkich polskich projektantów. Piszą o nich w szanowanych modowych pismach, tylko dlatego,      że publikują swoje outfity w internecie. Czy blogi dziecięce także mają szanse zyskać tak fenomenalną popularność? Czy dzieci, które są główną atrakcją blogów czerpią z tego satysfakcję, czy są to tylko niespełnione ambicje ich rodziców?

mixszafFot. szafeczka.com

Po przejrzeniu kilku blogów modowych oraz obejrzeniu materiału stworzonego przez redakcję „Dzień dobry TVN” można stwierdzić, że jest to ogromny „fun” dla obu stron. Dziecięce blogi są bardzo interesujące. Mają bogate szaty graficzne, przepiękne zdjęcia oraz praktyczne porady. Zdjęcia na nich publikowane są przeurocze. Widać gołym okiem, że dzieci świetnie się bawią i nie są do niczego zmuszane. Przeznaczeniem tychże blogów, jest pokazanie innym rodzicom jak można oryginalnie, fantazyjnie i czasami również tanio ubrać swoją pociechę. Jednym z  takich blogów jest „Szafeczka”, którą tworzy cała rodzina: Mama zajmuje się stylizacją, Tato- fotografią, a śliczna Nikola jest modelką. Stylizacje są oryginalne i funkcjonalne. Zawsze są opisane, gdzie zostały zakupione i w jakiej cenie. Nikola pozuje do zdjęć bardzo swobodnie i na każdym z nich wygląda naturalnie.

kaszkazmlekiem.wordpress.com.jpg2

Fot. kaszkazmlekiem.wordpress.com

Również ciekawym blogiem jest „Kaszka z mlekiem”. Kobieta prowadząca tego bloga jest mamą trójki słodkich dziewczynek. Stylizacje za każdym razem są niezwykłe. Mama preferuje styl vintage, który łączy ze współczesnymi krojami, dzięki temu dziewczynki wyglądają osobliwie i ciekawie. Interesujące są także „Makóweczki”. Przedstawiane na blogu historie i przygody rodzeństwa- Lenki i Maksa, budzą w czytelniku wielką sympatię i chwytają za serce. Codzienność przedstawiona w piękny sposób i do tego stylizacje kreowane ze smakiem.Można by tak wymieniać bez końca. Każdy z blogów jest wyjątkowy ,unikatowy, niepowtarzalny. Z każdego z nich można się dowiedzieć czegoś nowego, zaczerpnąć rady. makoweczki.pl2

Fot. makoweczki.pl

Są one tworzone, aby zainspirować rodziców, do niebanalnego ubierania pociech. Pokazują także, że nie zawsze trzeba dużo wydać na śliczne i oryginalne ubranka. Najważniejsze jest jednak to, że przy tworzeniu takiego bloga, rodzice wraz z dziećmi odnajdują wspólną pasję i spędzają ze sobą dużo czasu, tak cennego w dzisiejszych czasach.

 

Karolina Celak

Share

Podziel się swoją opinią

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Dzieki takim treściom można lepiej się zorientować w co najlepiej ubrać dziecko na każdą porę roku. Z takich wpisów dowiedziałam się jakie super właściwości maja ubrania z wełny. Od tamtej pory, na zimę kupuje głownie wełniane ubrania dla moich dzieci.

Koniecznie przeczytaj!
Zobaczcie co najbardziej zwróciło naszą uwagę podczas Wrocław Fashion Meeting…