Na co zwracać uwagę przy zakupie maszynki do strzyżenia?

Jeśli szukasz dobrej maszynki do strzyżenia włosów, zwróć koniecznie uwagę na kilka kluczowych cech, które powinna ona posiadać. Przede wszystkim, aby służyła bezawaryjnie i jak najdłużej, powinna być starannie wykonana. Urządzenia najlepsze spośród sprzętów fryzjerskich gwarantują długą żywotność działania, a przy tym bardzo zadowalające wyniki pracy. Warto więc wybrać produkt z najwyższej półki, a to oznacza zakup profesjonalnego sprzętu. Jednak bez obaw, maszynki renomowanych firm wcale nie muszą być drogie! Niech dowodem na to będzie coraz większa popularność takich urządzeń nie tylko w dobrych salonach fryzjerskich, ale i w naszych domach.

Maszynka do strzyżenia to jeden z podstawowych produktów do stylizacji włosów, niezbędny zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Doskonale sprawdza się tam, gdzie użycie nożyczek jest zbyt pracochłonne i nie daje dobrych efektów. Świetnie radzi sobie ze zwykłym skracaniem włosów lub grzywki, ale okazuje się niezbędna także podczas stylizacji bardziej wyszukanych fryzur.

Poszukiwania najlepszej maszynki do strzyżenia warto zacząć od przeglądu podstawowych cech takich urządzeń. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to rodzaj zasilania sprzętu. Dużą część maszynek można zasilać z gniazdka dzięki dołączonemu przewodowi. Można też wybrać urządzenie bezprzewodowe, które jest zdecydowanie wygodniejsze w obsłudze, ponieważ możemy użyć go wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do prądu (np. w podróży). Jeśli zdecydujemy się na maszynkę bezprzewodową, warto zwrócić uwagę na żywotność jej akumulatorów, aby urządzenie służyło nam jak najdłużej. Tego typu sprzęt najczęściej posiada zasilanie akumulatorowo-sieciowe, co oznacza, że można podłączyć je do prądu, gdy wyczerpią się baterię.

Producenci profesjonalnych urządzeń bezprzewodowych często dołączają do nich stację ładującą akumulatory. Jeśli będziemy często używać naszej maszynki, z pewnością odczujemy wygodę takiego rozwiązania. A jeśli i to nas nie przekonuje, w dobrych urządzeniach często montowane są specjalne diody LED, które sygnalizują gotowość maszynki do pracy, a jednocześnie wskazują poziom naładowania akumulatorów.

maszynki

 

 

Podczas zakupu musimy też odpowiedzieć sobie na pytanie o funkcję maszynki – czy ma ona służyć do podstawowego strzyżenia włosów, czy też będziemy dzięki niej wyczarowywać bardziej fantazyjne fryzury. Standardowe maszynki charakteryzują się odpowiednią szerokością noża – najczęściej 46 mm, a ich ostrza wykonane są ze stali, ceramiki lub aluminium. Użycie profesjonalnego sprzętu gwarantuje najwyższą wytrzymałość ostrzy, które na długo zapewniają jak najdokładniejsze strzyżenie. Dodatkowo producenci zadbali o wygodę użycia, wyposażając maszynki w system szybkiej zmiany ostrzy. Niektóre modele posiadają specjalną dźwignię, przeznaczoną do zmiany długości cięcia maszynki, co oszczędza czas przeznaczony na wymianę nożyków.

Najlepsze na rynku maszynki wyposażone są w nakładki dystansowe, dzięki którym przystrzyżemy włosy do pożądanej długości. Czasem możemy też znaleźć w zestawie z maszynką szablony do tworzenia wzorków na głowie lub specjalne ostrza do bardzo dokładnego konturowania grzywki lub końcówek włosów. Jeśli nie potrzebujemy standardowej maszynki, a chcemy jedynie podgalać pasma lub wykonywać na nich wzorki, warto zastanowić się nad kupnem trymeru. Taki urządzenie służy często do nadania finalnego cięcia fryzurze i umożliwia puszczenie wodzy fantazji.

Oprócz rodzaju zasilania i ostrzy warto zwrócić uwagę, aby maszynka posiadała mocny silnik charakteryzujący się wysokim momentem obrotowym. Dzięki temu fryzura powstanie szybciej i nie zmęczymy się przy jej tworzeniu. Dodatkowy komfort podczas strzyżenia zapewni też ergonomiczny kształt maszynki oraz uchwyt antypoślizgowy. Wygodę pracy gwarantują także niewielkie rozmiary i waga profesjonalnych urządzeń.

Najlepsze maszynki do strzyżenia często oferowane są w zestawach wzbogaconych o szereg przydatnych akcesoriów, np. oliwkę konswerwującą ostrza lub szczoteczki czyszczące, a także wspomniane nakładki dystansowe lub wzorniki. Dlatego warto sięgnąć po profesjonalne produkty takich marek, jak: Jaguar, Moser, Ga.ma, Efalock, Fox, Wahl, Babyliss Pro, Ermila lub Tondeo.

Share