Nie taki Internet straszny, czyli graj razem z dzieckiem

Zapewne każdy rodzic doskonale wie, że nadmiar telewizji (potem komputera) nie służy naszym pociechom. Tymczasem dziś nie tak łatwo ograniczać maluchom, dzieciom i nastolatkom czas spędzany przed ekranami i monitorami. Oferta programów jest tak kolorowa i atrakcyjna, że dzieciaki mają naprawdę poważny problem z oderwaniem się od bajek, filmów czy gier. Nie oszukujmy się, rodzicom również bywa na rękę i wygodnie, kiedy pełna niezwykłych pomysłów pociecha, spokojnie siedzi wpatrzona w przygody Baranka Shauna, Transformersów albo roztańczonych nastolatek.

teleTOON

Mądry wybór i dobra zabawa

Zdecydowanie nie należy przesadzać w żadną stronę. A zatem nie demonizujmy wpływu bajek i gier online dla dzieci. Z drugiej strony niech telewizja czy komputer nie będą całym światem naszych milusińskich. Zawsze warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Oznacza to np. oglądanie zabawnych kreskówek, które niosą jakieś przesłanie. Mile widziane jest także zachęcanie do udziału w grach edukacyjnych dla dzieci. Jeśli kilkuletnia dziewczynka chce oglądać bajki, niech dowie się, że przyjaźń to magia z opowieści o kucykach. Jeśli zaczyna się fascynować możliwościami komputera pamiętajmy, że nie brakuje serwisów i gier online dla dzieci, które bawią i uczą. A nauka przez zabawę to proces nie tylko naturalny i spontaniczny, ale przede wszystkim bardzo skuteczny.

teleton

Rozrywkowa edukacja

Włączenie wątków edukacyjnych do zabawy nie jest wcale trudne. Szczególnie, że wiele gier edukacyjnych dla dzieci, dostępnych w Internecie, zostało zainspirowanych bajkowymi postaciami, najpopularniejszymi kreskówkami. I tak na przykład w serwisie teleTOON+, znajdziemy nie tylko program telewizyjny z dokładnym, opisem prezentowanych kreskówek i filmów. Dla ciekawych świata oraz Internetu maluchów, przedszkolaków oraz uczniów to idealne miejsce na bezpieczną rozrywkę i odpowiednie gry. TeleTOON+ zaprasza do świata gier online dla dzieci, w którym królują bohaterowie najpopularniejszych bajek i filmów. Na wytrawnych i początkujących graczy czekają typowe gry zręcznościowe, gry na refleks, ulubiona zabawa wielu maluchów, czyli memo, a także układanki i puzzle. Dodatkowym atutem atrakcyjnych ćwiczeń na pamięć, koncentrację i koordynację jest zabawa z tak lubianymi postaciami jak Aparatka, Baranek Shoun, Kucyki czy słynne Transformersy.

Pamiętajmy o tym, że nie bez powodu edukacja na etapie przedszkola, początkowego nauczania zapewnia dzieciom ogromny progres, rozwój wielu umiejętności. A jednocześnie maluchy na ogół bardzo dobrze się bawią. Dokładnie tak jak wtedy, kiedy pokonują wirtualne trudności z Aparatką czy układają puzzle z bohaterami Księgi Dżungli.

Czemu więc nie wykorzystać naturalnego zainteresowania komputerem, Internetem, podsuwając dzieciom mądre gry edukacyjne? Oczywiście starając się jak najczęściej towarzyszyć małym i większym graczom w zabawie.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie chcesz być już singlem? Zainstaluj sobie chłopaka/dziewczynę. Przeczytaj więcej!