Nowości muzyczne 2014

Zapraszam na porcję wiadomości o niedawno wydanych płytach, wartych uwagi koncertach oraz festiwalach, które niebawem odbędą się w polskich miastach.

Płyty:

Bruce Springsteen High Hopes – Autor takich hitów jak Streets of Philadelphia, czy Born in the USA wydał osiemnasty w swojej karierze album studyjny. Na płycie znajdują się utwory, których wcześniej nie umieścił na żadnym krążku, covery oraz piosenki koncertowe. Nagrane od nowa z dodatkowymi smaczkami, brzmieniami instrumentów i wokalami. Brak tutaj motywu przewodniego i spójności, jest energetycznie, a miejscami refleksyjnie. Na płycie Springsteen występuje z zespołem E-Level Band z którym koncertuje oraz z gitarzystą Tomem Morello. Sam Bruce mówi, że jest to płyta, która zawiera najlepsze, niezrealizowane wcześniej w postaci albumu, części jego twórczości z ostatniej dekady. Brzmi jak podsumowanie, ale artysta z pewnością uraczy nas jeszcze swoim zupełnie nowym materiałem.

 

BOKKA BOKKA – Trio nazywane najbardziej tajemniczym, a jednocześnie jednym z najlepszych debiutów na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat. Muzycy nie ujawniają swoich nazwisk oraz twarzy, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę tylko na muzykę. Podczas swojego pierwszego występu na żywo pokazali publiczności jedynie… własne cienie. Wzbudzają zainteresowanie jednak nie tylko magiczną otoczką, którą budują wokół siebie, ale przede wszystkim muzyką. Kolejne alternatywne brzmienie na naszym rynku, które nie zaginęło w napływie dobrych polskich płyt ostatnich miesięcy. Klimatyczne utwory, świeże brzmienia i linie melodyczne, połączenie alternatywnej elektroniki z wpływami pop i rock. Zespół niedługo rusza z koncertami, więc jeśli jesteście ciekawi tego tajemniczego debiutu nie może Was tam zabraknąć. Na razie wiadomo o sześciu miastach:

20 lutego – Katowice, Jazz Club Hipnoza

21 lutego – Kraków, Fabryka

22 lutego – Łódź, Wytwórnia

23 lutego – Wrocław, Eter

2 marca – Warszawa, Basen

21 marca – Poznań, Pod Minogą

bokkajpgFestiwale:

Od kilku dni wszyscy fani muzycznych festiwali żyją informacjami na temat tegorocznych line-upów. Na Orange Warsaw Festival ( 13-15 czerwca, Stadion Narodowy ) pojawi się  Kings of Leon, Florence and the Machine, Queens of the Stone Age oraz David Guetta. Festiwal Open’er również stopniowo ogłasza kto pojawi się w Gdyni na Lotnisku Kosakowo 2-5 lipca. Narazie wiadomo, że wystąpią : MGMT, Bokka, Pusha T, The Black Keys, Pearl Jam i Phoenix.

 

 

Anna Kwiek

Źródła zdjęć:

en.wikipedia.org

muzyka.onet.pl

 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
19 stycznia 2014 roku odbył się pokaz mody Versace w…