Ponadczasowe wzory lamp wiszących dla miłośników klasyki

lampy wiszące

Jesteś zwolennikiem klasycznych rozwiązań wnętrzarskich? Z pewnością spodoba Ci się nasze zestawienie, stworzone z myślą o miłośnikach tradycyjnych akcesoriów oświetleniowych. Sprawdź, jak w dobrym stylu dodać pomieszczeniu blasku.

Dobrze dobrana lampa to przysłowiowa wisienka na torcie w przypadku większości aranżacji wnętrz. Ponadto, często to jej dobór decyduje o funkcjonalności pomieszczenia, wpływając na komfort korzystania z niego przez domowników. Dlatego wybierając konkretny model, warto mieć na uwadze nie tylko aspekty estetyczne, ale i techniczne. Dziś jednak skupimy się właśnie na estetyce, przedstawiając ponadczasowe wzory lamp, które nigdy nie wychodzą z mody i wyglądają dobrze w wielu zestawieniach. Idealne dla miłośników klasyki – również w tradycyjnym wydaniu.

Metalowa lampa-bulwa

Prosta w swojej budowie, podłużna, zwieńczona charakterystyczną bulwą – taka lampa przez wielu uważana jest za najbardziej klasyczną i łatwą do połączenia z różnego rodzaju aranżacjami, począwszy od nowoczesnych po tradycyjne. Szczególnie dobrze wygląda w wersji czarnej, w zestawieniu z monochromatyczną stylizacją wnętrza lub wyrazistymi czerwieniami. Daje luksusowy efekt za niewielką cenę.

Kryształowy żyrandol

Wyjątkowo klasyczny – w modzie od co najmniej kilkuset lat! Kryształowe żyrandole nadają każdemu wnętrzu luksusowego charakteru i szlachetności. To w zasadzie nie tyle oświetleniowe akcesorium, a prawdziwe dzieło sztuki. Wbrew pozorom, tego rodzaju lampy wiszące bardzo dobrze prezentują się w nowoczesnych stylizacjach. Warto jednak uważać na kolory, w zestawieniu z którymi mogą stworzyć przytłaczające połączenie. Najlepiej trzymać się bezpiecznych beżów, szarości czy pasteli.

Kula

Model absolutnie ponadczasowy, łatwy do zaaranżowania w każdym pomieszczeniu. Klosz w kształcie kuli daje intensywne, równomiernie rozłożone światło i doskonale się prezentuje. W sklepie  https://www.ele-salon.pl/lampy-wiszace  znajdziesz tego rodzaju lampy wiszące w różnych wariantach. Niektóre są pozbawione ozdobników, inne z kolei oprawione w dekoracyjne, złote elementy czy połączone z drewnem. Wybierz kulę, jeśli zależy Ci na bezpiecznej klasyce, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Artykuł sponsorowany

Share