Styl urban jungle – czyli urządzamy mieszkanie w stylu miejskiej dżingli

urban jungle

Jeśli właśnie planujesz urządzić mieszkanie lub dom i szukasz ciekawego rozwiązania to styl urban jungle jest dla Ciebie! Genialnie odnajduje się w miejskiej rzeczywistości. Jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów aranżacji wnętrz. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł?

Dżungla w Twoim domu!

Tematem przewodnim są rośliny. Wszystko co jest związane style urban jungle nawiązuje do egzotycznej dzikiej przyrody. Królują w nim odcienie zieleni, ziemi, a także cętki czy prążki zwierząt. W tym stylu chodzi o to, aby był przepych roślinności. Wszystko to co może kojarzyć nam się z tropikalnym lasem, nawiązuje do zwierząt i drewna – pasuje do urban jungle. Ten styl wspaniale ożywia wnętrze mieszkań. Szczególnie jeśli mieszkasz w szarym, zatłoczonym mieście.

Dlaczego styl ten stał się tak modny?

Po pierwsze bardzo łatwo urządzić samodzielnie pokój, albo całe wnętrze. Nie trzeba znać różnych technik wystarczy wiele różnych roślin, tapeta i kilka dodatków. Ponadto styl ten, bardzo dobrze wpływa na samopoczucie domowników. Nie od dziś wiadomo, że kolor zielony bardzo pozytywnie wpływa na naszą koncentracje i niweluje stres.

Jeśli pracujemy w domu, styl ten pozwoli nam się skupić nad wykonywanymi zdaniami. Miłe zielone wnętrze, sprzyja kreatywności i po prostu lepiej się w nim pracuje.

Jeśli jednak po całym dniu pracy wracamy zmęczeni do domu,  urban jungle wpłynie na nas relaksująco i kojąco. Pozwoli nam odpocząć od miejskiej szarówki.

Jak urządzić mieszkanie w stylu urban jungle?

Nie jest to nic trudnego. Królują tu rośliny, drewno i ciekawe dodatki. Nie musisz mieć gotowego pomysłu. Możesz dane pomieszczenie aranżować powoli, stopniowo dodając różne elementy. Zawsze jednak warto zacząć od roślin, które mają tutaj kluczowe znaczenie.

Rośliny

Podczas aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę na ilość i miejsce roślin. W tym stylu ważną role odgrywa ich ilość. Rośliny mogą być dosłownie wszędzie. Na podłodze, szafie czy parapecie. Możesz je powiesić czy przymocować doniczkę do ściany. W tym sezonie świetnie odnajdują się różne plecionki czy makramy, na których możesz powiesić doniczkę  z rośliną. Im więcej tym lepiej. Twoje mieszkanie ma być jak dżungla. Warto wybrać popularne rośliny takie jak: monstera, palmy, difenbachia, dracena czy bluszcze. Świetnie do urządzania salonu, pokoju a nawet kuchni pasują, też różne sukulenty.

Dodatki

Oprócz roślin warto zastanowić się jakie dodatki będą pasować do Twojego mieszkania. Różne obrazy czy plakaty z rysunkami liści bananowca, fototapety  prezentujące tropikalny las, albo liście monstery – genialnie sprawdzają się jako dekoracja ścienna.  Ponadto warto zadbać o małe detale jak poduszki czy załony.

Styl Urban jungle bardzo lubi połączenie roślin i drewna. Warto wybrać do aranżacji wnętrz, meble w kolorze naturalnego drewna. Dodatkami mogą być też elementy wiklinowe i plecione jak np. makatki.

Artykuł sponsorowany

Share