Świeże soki – naturalne źródło zdrowia każdego dnia

Zdrowa dieta powinna opierać się o wszystkie niezbędne makroskładniki, których potrzebuje organizm. Nie wystarczy jednak dostarczać organizmowi białek, tłuszczu i węglowodanów. Należy też spożywać odpowiednią ilość warzyw i owoców w pięciu dziennych porcjach, zgodnie z zaktualizowaną piramidą żywienia. Jak je dostarczyć w wygodny sposób? Spróbuj świeżych soków, naturalnego źródła zdrowia każdego dnia.

Dlaczego warto pić świeże soki?

Picie świeżych soków wyciśniętych z owoców i warzyw ma sporo zalet. 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia, które pozwolą dostarczyć odpowiedniej ilości warzyw i owoców, może być trudne do zjedzenia codziennie. Zdecydowanie łatwiej jest wypić sok, który również pozwoli dostarczyć witamin, minerałów i innych cennych substancji. Co więcej, do soku możesz „przemycić” warzywo lub owoc, który nie jest Twoim ulubionym w całości. W połączeniu z innymi owocami i warzywami może okazać się całkiem smaczny.

Wypicie szklanki czy butelki soku to szybsze przyswajanie składników odżywczych. Pijąc sok, już w 15 minut dostarczasz do organizmu aż 90% substancji bioaktywnych. Spożywając owoce i warzywa w całości, pobierasz 20% składników, które trafią do krwiobiegu w czasie 5-8 godzin. U osoby z problemami trawiennymi czas ten może się wydłużyć.

Sok z owoców i warzyw jest też łatwy do strawienia dzięki swojej półpłynnej formie. Sok to ulga dla układu trawiennego, ponieważ nie musi on pracować w taki sposób, jak w trakcie trawienia jedzenia o stałej konsystencji.

Soki owocowe, warzywne i owocowo warzywne to nieskończona liczba kombinacji. Soki o mieszanym składzie wykazują się większą mocą niż te jednoskładnikowe. Możesz połączyć jarmuż ze szpinakiem i cytryną i dostarczyć w ten sposób organizmowi sporo żelaza, czy też buraka z jabłkiem i cytryną, co pozwoli usunąć toksyny. Łącząc marchewkę z selerem i pietruszką, pomożesz sobie przy zwyrodnieniach kości, a brokuły połączone z pomidorem są sprzymierzeńcem w walce z nowotworami. Łączone soki mogą być naturalnym lekarstwem i wspomagać w walce z różnymi dolegliwościami lub też pomóc im zapobiegać.

Skąd czerpać wiedzę o sokach?

Sok, który pomoże zadbać o zdrowie, rzadko kiedy znajdziesz na sklepowych półkach. W sokach tego typu liczy się bowiem nie tylko kompozycja, ale i dobór składników oraz metoda wyciskania. Warto zainteresować się firmą Fit Juice, która produkuje soki wytworzone z owoców i warzyw pochodzących od lokalnych dostawców. W ich składzie nie znajdziesz konserwantów i sztucznych dodatków. Każda butelka soku owocowego, owocowo-warzywnego lub warzywnego skrywa w sobie mnóstwo witamin pod postacią niepasteryzowanego soku gotowego do spożycia.

Firma pracuje z dbałością o najwyższe standardy to także nieocenione źródło wiedzy o sokach. Dlatego też chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź blog o sokach: https://fit-juice.pl/blog/. To miejsce, w którym znajdziesz wiele ciekawych informacji oraz praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci doszkolić się w dziedzinie diety sokowej i sprawdzić je na swoim organizmie.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sprawdź, co gwiazdy mówią na temat twojej kariery i biznesu…