Samodzielne farbowanie włosów – jak to zrobić?

Samodzielne farbowanie włosów stosuje wiele kobiet oraz mężczyzn. Nie czekaj na wizytę tygodniami, ani nie wydawaj niepotrzebnie pieniędzy, dowiedz się jak samodzielnie przeprowadzić koloryzację.

Koloryzacja włosów

Farbowanie włosów to jeden z najczęstszych powodów wizyty u fryzjera. Niekiedy jednak czas oczekiwania na wizytę w Twoim ulubionym salonie kosmetycznym jest tak długi, że warto wcześniej wykonać zabieg samodzielnie w swoim domu. Dodatkowo zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ponieważ takie usługi nie należą wcale do najtańszych.

Kobiety oraz mężczyźni farbują swoje włosy z różnych powodów. Jednym z nich z pewnością jest ciekawość i chęć zmiany wyglądu. Nic tak nie odświeża i urozmaica wyglądu, jak zmiana fryzury. Wiele osób nie chce mieć swojego naturalnego koloru włosów i tak często osoby z blond włosami, farbują się na ciemny odcień, a bruneci i brunetki na jasny. Osoby starsze również często decydują się na farbowanie, aby przykryć siwe włosy.

Metody włosów farbowanych

Na rynku jest wiele dostępnych preparatów, którymi możemy farbować włosy. Ważne jest, aby zastanowić się jakie efekty chcemy osiągnąć:

  • wybierz farbę nietrwałą, jeśli nie jesteś pewny/a co do koloru i chcesz ją jedynie wypróbować. Farby tymczasowe utrzymują się z reguły do pierwszego mycia włosów po ich aplikacji;
  • farby półtrwałe inaczej zmywalne, to farby, które nie zawierają amoniaku. Pozwalają one na delikatną zmianę odcienia włosów, jednak ich kolor wypłukuje się z każdym myciem;
  • najbardziej odporne na zmywanie są farby trwałe. Wnikają one głęboko w strukturę włosa i całkowicie przykrywają jego naturalny kolor

Jak przygotować się do farbowania włosów

Samodzielne farbowanie włosów wcale nie jest trudne, wystarczy przestrzegać kilku zasad. Jeśli wybrałeś/aś już odpowiednią farbę oraz jej kolor, warto najpierw zrobić próbę uczuleniową.

Sporządź farbę zgodnie z instrukcją na opakowaniu i zabezpiecz przestrzeń wokół siebie. Pamiętaj, aby nie myć swoich włosów przed farbowaniem. Sebum, które się na nich znajduje, ochroni Twoje łuski włosów oraz ich powierzchnię przed wysuszeniem od farby.

Przed nałożeniem farby, zabezpiecz skórę twarzy najlepiej tłustym kremem. Następnie rozdziel swoje włosy na małe sekcje. Samodzielne farbowanie włosów rozpocznij od nakładania farby od odrostu, czyli włosów, które znajdują się najbliżej skóry głowy. Po nałożeniu farby, odczekaj około 10 minut i nałóż pozostałą farbę na całą długość włosów.

Samodzielne farbowanie włosów

Farbowanie włosów w domu jest proste i przyjemne. Musisz jednak stosować się przede wszystkim do instrukcji i zaleceń danego producenta.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy oficjalna stylizacja musi być utrzymana wyłącznie w stonowanych barwach?…